North American B-25J 1/72 Hasegawa

Építés alatt álló makettek fóruma
Kferro

Re: North America B-25J 1/72 Hasegawa

Post by Kferro »

Nyami! :)
Az a huzalozás nagyon feldobja az összképet.

Egyszer esküszöm tarthatnál Peti egy workshopot a szegecselésről. Nekem az a mumusom.

Sokolka

Post by Sokolka »

Mi a szélvédőkeret anyaga? Nagyon kellemes a látványa.

Kormos Peter

Post by Kormos Peter »

Köszi! :)
Kferro wrote:
2019.11.24. 21:38
Egyszer esküszöm tarthatnál Peti egy workshopot a szegecselésről.
OK!
Sokolka wrote:
2019.11.26. 08:26
Mi a szélvédőkeret anyaga? Nagyon kellemes a látványa.
Festett.
Maga a szélvédőt az SBS-es fiúk öntötték le a gyári alkatrész alapján átlátszó műgyantából.

Utána a festés:
Interior green :arrow: fehér :arrow: piros

Na, és akkor ha már írok: Hétfőn megfürdettem a maketteket, előkészítve a festést. Először lakkbenzinnel óvatosan áttöröltem a makettet, hogy a durva zsíros szennyeződéseket leszedje. Utána kézmeleg, mosószeres vízben átmostam a maketteket. A víz beszökött a makettek törzsébe így azt is óvatosan kiöntöttem a makettből és félretettem a maketteket száradni. Kb. 1 óra után láttam, hogy az egyik üvegorra lefittyent a makettről. Mondom mi a franc? Nézem a makettet és látom, hogy a víztől a korábban ragasztásra használt faipari ragasztó elengedett és vele együtt minden így ragasztott alkatrész is leesett vagy elmozdult. Leesett az orrból a gépágyú, az oldalsó lőszerrakaszok és a gépágyúfeszítő huzalozás is. Na, f@sza! Nagy levegő 1-2-3, pár perc rákészülés és kibeleztem a makettet. Ott voltam ahol 1-2 hete. Leszedtem a maradék faipari ragasztót, hagytam az alkatrészeket szikkadni kicsit, és este visszaragasztottam mindent. Másnap az esemény során leszedett maszkokat újra visszatettem és felfestettem az alumínium alapot Alclad 101-es festékkel.

Image

Kferro

Post by Kferro »

Hát Peti, csodálom a kitartásodat és a türelmedet. Én egy ilyen baleset után biztos, hogy félretettem volna hónapokra... :)

Kormos Peter

Post by Kormos Peter »

Kferro wrote:
2019.11.30. 07:34
Hát Peti, csodálom a kitartásodat és a türelmedet. Én egy ilyen baleset után biztos, hogy félretettem volna hónapokra... :)
Ez a makett most megúszta, de volt olyan, ami nem... pl. a 190-esem... :-/ :( :(

Többször leírtam, hogy oldószeres ragasztás után hónapokat vagyok képes várni, és ennél a makettnél is így jártam el. Vártam, hogy a ragasztás beszívódik, be is szívódott és időnként után is csiszoltam. A fémfestés előtt többször, surlófényben is megnéztem a makettet és egy idő után már teljesen jónak láttam. A hételeji festés után láttam, hogy a törzsgerincen csak látszik pár finom beszívódás, amit 1 nap száradás után finoman átcsiszoltam. Remélem majd egy óvatos fémfesték ködöléssel ezek is eltünnek majd.

Kormos Peter

Post by Kormos Peter »

Sziasztok!

A jelzések tervezése és szárazpróbája is folyamatban van.

Két garnitúra felségjelzésem van a makettekhez. Egyik a Revell gyári matricájáról, másik a Hasegawájéről. A szárnyakéi, törzsekéi méretetükben nem egyeznek a két lapon, de a háború utáni makettem fotóit nézve oda egyik sem passzol. Úgyhogy azokból is egyedi méretűek készülnek majd a maketthez.

Image

Kormos Peter

Post by Kormos Peter »

Sziasztok!

Az apróságok feljavítását a végére hagytam. Most sorra kerültek a futómű burkolólemezek. Ezek gyárilag sima lapok, most csiszolóval a kívánt formára alakítottam ezeket.

Image

Image

Kedden meg elkezdtem festeni a háborús változatot.

Image

Image

Kormos Peter

Post by Kormos Peter »

Sziasztok!

Gunze H-78 olive drab alap felfestése kész. A fotó nem nagyon jól adja vissza, de már ezt is úgy festettem fel a fémszínre, hogy hol erősen, hol csak halványan takarta azt; így akár már itt megálhattam volna.

Image

(Sasszemű kollégák kiszúrhatják hogy a kabin alatt lévő , orrtól számított 3. olive drab+fémszín "buborék" átmenet nagyobb mint az első kettőnél. Ezt a fotó alapján direkt ilyenre festettem. :cool: )

De nekem nem ez volt a célom, így erre ment egy réteg átmenetes Gunze H-81 khaki szín. Ez is már nagyon jól nézett ki, de itt sem álltam meg, mert nem ez volt a célom.

Image

Image

Erre jött ma a Bera Karcsi féle textúra Gunze H-27 tan és Gunze H-84 mahagony +Tamiya XF-1 fekete 1:1 -es keverékével. A sötét foltok nekem nem elég határozottak, így lehet hogy felrakok még belőlük pár sötétebbet a végleges Gunze H-78 olive drab (ami az alap is volt) előtt.

Image

Image

A referenciafotók alapján most a makettet sötétebb összhatásúra festem és nem fog rajta annyira dominálni a világos sárgás, okkeres fakulás amit általában a khaki színnel értem el.

Nemrég leveleztem Marcus Nichollssal a szerintem szenzációsra sikerült Tamiya P-38-as makettje kapcsán. Az ő ajánlása mentén a jövőben, más makettemen Tamiya XF-81 dark green 2 és Tamiya XF-55 dark yellow (vagy annak Gunze megfelelőjét) is fel fogok használni egy meggyőzőbb fakult olive drab hatás elérésében

Tóth Gábor

Post by Tóth Gábor »

Brutális, hogy mindez 72-es...
A textúra kézzel ment fel, vagy a hivatkozott Nicholls cikkében is mutatott maratott sablont használtál?

Kormos Peter

Post by Kormos Peter »

Tóth Gábor wrote:
2019.12.20. 10:07
Brutális, hogy mindez 72-es...
A textúra kézzel ment fel, vagy a hivatkozott Nicholls cikkében is mutatott maratott sablont használtál?
Köszi Gabi! Szivaccsal vittem fel. Nekem azok a maratott sablonok nem tetszenek.

Post Reply

Return to “Munkaasztal – Repülő”