Piactér - Közlemény

Párbeszéd a magyar makettező életet érintő kérdésekről.
Black Army
Kapcsolat:

Piactér - Közlemény

Hozzászólás Szerző: Black Army » 2010.10.04. 20:32

Sziasztok!

Sokan jelezték, hogy a Piactér átláthatatlan. Ezért bevezettük a méretarányos felosztást. A jövőben ne egyénenként írjátok be a feleslegessé vált készleteket, hanem méretarány szerint csoportosítva.

Köszönjük!
Üdv: Schuller Balázs
Kép http://www.blackarmymodells.com

Teuton

Re:Piactér - Közlemény

Hozzászólás Szerző: Teuton » 2010.11.09. 22:16

Üdv.
Lehet, hogy én vagyok a bal...sz, de akkor most hol van a piactér?
Teuton
"Az alkoholmentes sör az első lépés a guminő felé"
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá"
" ...továbbá az a tény, hogy másolat van a pisztolyodra vésve, és az, hogy SIVATAGI SAS .050 van az enyémre vésve, sajnos további összehúzódásra készteti a díszes golyóállományodat!"

Black Army
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Black Army » 2010.11.09. 22:24

Szia!

Nem vagy bal..sz, de más közleményekben már szó volt róla, hogy átmenetileg nincs piactér. Amint véglegesítettük a fórumformát, lesz egy új piactér. Addig javaslom, hogy a Makettinfó csere-bere rovatában próbálj szerencsét.

Megértésed köszönjük!
Üdv: Schuller Balázs
Kép http://www.blackarmymodells.com

Teuton

Hozzászólás Szerző: Teuton » 2010.11.10. 02:52

Köszi
"Az alkoholmentes sör az első lépés a guminő felé"
"Nem a bugyi a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá"
" ...továbbá az a tény, hogy másolat van a pisztolyodra vésve, és az, hogy SIVATAGI SAS .050 van az enyémre vésve, sajnos további összehúzódásra készteti a díszes golyóállományodat!"

Csitei Béla

Hozzászólás Szerző: Csitei Béla » 2011.12.04. 02:46

KÖZÉRDEKŰ!!!
Már korábban is volt szó arról, hogy talán érdemes lenne tájékoztatni a makettező társadalmat, hogy sajnos köztünk is vannak olyanok, akikkel talán nem kellene „üzletelnünk”.
Mivel sokunkat érinthet a kérdés, előre is köszönöm az adminisztrátoroknak a lehetőséget, így kezdeném én egy mostani esettel:
Az Eduard viszonteladójaként veszek fel havi rendszerességgel rendeléseket. Nem kérek előre pénzt, hiszen az ember nem gondolja, hogy visszaélhetnek a jóhiszeműségével. Az illetőt két hónappal ezelőtt kiértesítettem, hogy megérkezett a kedvezményes áron is közel 30.000,-Ft értékű rendelése. Jött egy válasz, miszerint kissé túlköltekezte magát, szeretné, ha két hetet csúsztathatná a rendelése átvételét, amire igent mondtam. Egy hónap múlva szintén kerestem, amire ismételt ígéret volt a válasz. Azóta még három héten keresztül küldtem egy-egy értesítést, amiket már válaszra sem méltatott. A gondot elsősorban nem nekem okozza, hanem esetleg azoknak a megrendelőimnek, akiket nem ismerek személyesen, és egy ember inkorrekt magatartása miatt a jövőben tőlük előre fizetést kérjek?

Törölve

Mielőtt esetleg bárkinek ferdítené a tényeket, természetesen az érdeklődők rendelkezésére tudom bocsátani a teljes levelezést. Amennyiben a nyilvánosság hatására rendezné az adósságát, természetesen azt is közzé fogom tenni.
Elnézéseteket kérem a hosszadalmas levélért, én köszönettel venném, ha hasonló figyelmeztetéseket kaphatnék.

Üdvözlettel
Csitei Béla
Mosonmagyaróvár

Kedves Béla!

Jogilag rendkívül aggályos nyílt felületen leközölni egy vádolt személy nevét és személyes adatait – akár csak részben is –. Akár bírósági keresetet is eredményezhet a felület biztosítójának, s nem kevésbé az adat nyilvánosságra hozójának.

A jogi etikát akkor is be kell tartanunk, ha hiszünk az igazadban.

Schuller Balázs
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Black Army 2011.12.04. 05:03-kor.

Vadász
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vadász » 2011.12.04. 03:17

Béláim az Úrban link írta: Ha jól értelmezem az úriember nem vette át a rendelt készletet. A probléma akkor lenne, ha átvette volna és nem fizetné ki. Mint viszont eladónak nehézséget okoz 30 ezer péz kiesés?
Rendelt áruról van szó nem raktárkészletről. Ezt nem biztos, hogy egyáltalán el lehet adni másnak.
Kép

Roland (Bf-109)

Hozzászólás Szerző: Roland (Bf-109) » 2011.12.04. 03:45

Én teljesen megértem Csitei Bélát!
Nem tudom, de számomra természetesen, hogy előre utalom a pénzt.
Sőt aki ettől eltekint azt nagyon megjegyzem magamnak, mivel ilyen rendes emberekkel ritkán találkozik az ember.
Vannak ilyenek is és attól undorítóbb nincs, aki ez ilyen jó szándékú ember bizalmával visszaél!!!

Szóval tessék nyugodtan előre kérni a pénzt, aki ezen besértődik, az menjen be a boltba, rakja tele a kosarát és a pénztárnál mondja azt, hogy majd visszajön 2 hét múlva fizetni.

Én is sok mindent szeretnék venni, de nincs rá keret.
Nagyon egyszerű a megoldás: nem rendelek.
Azt meg nem hiszem, hogy az utolsó párezer Ft-ból rendel valaki makettet.
Aki ezt teszi, az valószínűleg egyedülálló, nincs családja, egyben felelőtlen is!
KépKép

Sokolka

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2011.12.04. 04:15

Azért akadnak olyanok is ám akiknek 30.000 nagy pénz  :-X
Aki megrendel valamit, vegye is át!
Szemétség ilyet művelni bárkivel. Függetlenül attól, hogy kerekedő/forgalmazó, gyártó, vagy éppen ügyfél.

Viszont szeretném kérni, és felhívni a figyelmet arra, hogy a hatályos jogszabályoknak megfelelően inkább PM-ben (Dühöngő?), vagy egyéb úton jelezzük egymás felé a hasonló információkat.
Együtt érzek, de más aspektusból nézve ez a fajta nyilvánosság nem vállalhatja fel a harmadik személy adatainak tárolását, közlését!!!

Válasz küldése

Vissza: “Kerekasztal”