Piactér - Közlemény

Párbeszéd a magyar makettező életet érintő kérdésekről.
matek95

Re:Piactér - Közlemény

Hozzászólás Szerző: matek95 » 2011.12.05. 08:15

Kormos Peter link írta: Számomra a mai napig "felfoghatatlan" (de egyébként érthető) az a mondás, hogy üzletben nincs barátság... még ha barátokról vagy a hobbiról is van szó.
Az előre fizetés biztos, tiszta, még akkor is ha 100% a bizalom a másik felé.

Kishazánkban nincs sok hivatalos boltos, szerintem direkt lejárató,de fals bemujzeroló üzenetből nem sok lenne.
Egyébként mi lenne ha rendőrségies lenne a név megnevezés? D. István, Jászkarajenői lakos, aki xyz néven ír fórumokon... :)
Jó napokat :)

Egyébként nem akarom beledugni az orrom a dologba de ha előre fizetek (ami természetesen valakinek probléma , valakinek nem) akkor gondolom utalással! De ha a személy esetleg 12-18 éves és még feleslegesnek látja a bank kártyát akkor , hogy fizessen előre? Nekem pl. van mert a munkához ügye kötelező! De én úgy vettem ki , hogy Csitei Béla nem a közelben van. Mert nekem is postával jön a cucc szóval nem tudom átvenni Bp.-en. Ez nem olyan mint Petinél a Sasban , hogy fogom magam és besétálok na ezt meg ezt kérem és fizetek. Így egyik fél sem járhat úgymond rosszul. Evvel nem azt mondom , hogy Béla nem lenne korrekt!

Máté

U.I: Ha baromi nagy marhaságot írtam tessék nekem elnézni mert néha nem gondolom át eléggé a dolgokat!  :-\  :-X
" Én lenni görög diplomat"
EZÉRT MINDEN SEGÍTŐ KRITIKÁT SZÍVESEN FOGADOK.

Kormos Peter
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kormos Peter » 2011.12.05. 09:06

matek95 link írta: De ha a személy esetleg 12-18 éves és még feleslegesnek látja a bank kártyát akkor , hogy fizessen előre?
"Megkéred" anyut vagy aput hogy utaljon, rózsaszín csekken, bankban pénztárban közvetlen befizetéssel, de gondolom gyerekeknél az utóbbiak már húzósabbak .  :D

De ha belegondolsz, még egy kiflit sem tudsz úgy megvenni, hogy - ugyan a pénztárnál, de - ne fizessél előre... na jó, kivéve "építőipar".  > :(

matek95

Hozzászólás Szerző: matek95 » 2011.12.06. 05:07

Ja igen ezt a lehetőséget el is felejtettem :) Mind1 de én gyűlölöm a banki átutalásos dolgot stb... Sokkal biztosabb és kézre esőbb ha kéz pénzel fizetek a postásnak, futárnak vagy az eladónak. Amúgy Csitei Béla szempontjából  nézve  én is előre kérném a pénzt ha már megesett vele ilyen malőr! De részemről ennyi :D

Máté
" Én lenni görög diplomat"
EZÉRT MINDEN SEGÍTŐ KRITIKÁT SZÍVESEN FOGADOK.

Csitei Béla

Hozzászólás Szerző: Csitei Béla » 2011.12.13. 07:02

Hogy oda-vissza működjön a dolog, szeretnélek tájékoztatni Benneteket, hogy K.Attila a hét végén megkeresett e-mailben, tisztáztuk a dolgot, átutalta a rendelése ellenértékét.
Üdv.Csitei Béla

Rumcajsz
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rumcajsz » 2011.12.13. 07:07

Örülök hogy pozitívan zárult a dolog.
Üdvözlettel:
Böjthe Krisztián

RUSSELL

Hozzászólás Szerző: RUSSELL » 2011.12.14. 09:12

Csitei Béla link írta: Hogy oda-vissza működjön a dolog, szeretnélek tájékoztatni Benneteket, hogy K.Attila a hét végén megkeresett e-mailben, tisztáztuk a dolgot, átutalta a rendelése ellenértékét.
Üdv.Csitei Béla
Nekem ez a bejegyzés Béla korrektségét növelte!
Az élet nem egy habostorta.
Bolyai Makett Klub
"Hallod Krokodil, menj a ........"
Kép

Varjú bácsi

Re: Piactér - Közlemény

Hozzászólás Szerző: Varjú bácsi » 2019.12.03. 20:18

Sziasztok!
Megosztanék veletek egy kellemetlen tapasztalatot, gondolkozzatok el rajta, mielőtt ettől a cégtől vásároltok!
Múlt héten rendeltem makettet a "megamakett.hu" oldalról. Hétfőn kaptam tőlük egy e-mailt, mely szerint a "megrendelés teljesítve". Mivel hétfőn nem érkezett meg a cucc, kedden írtam nekik egy e-mailt, érdeklődtem arról, hogyan is van a megrendelés teljesítve, ha nincs a kezemben a makett? Kaptam egy elég kurta-furcsa választ, mely szerint:"amint átadtuk a csomagot a futárszolgálatnak úgy a rendelését mi részünkről teljesítettnek tekintjük." Ezek szerint, ha a makett sérül, vagy elveszik, a pénzem az ablakba, ők mossák a kezüket? Ma szerda van, a makett még mindig sehol, az e-mailra már nem is reagálnak!! Azt hiszem ezek után kerülni fogom ezt a kereskedőt, és azt javaslom, ti is gondolkodjatok el azon, hogy vajon ez igazi kereskedői hozzáállás e!! ☹️☹️☹️

Kormos Peter
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kormos Peter » 2019.12.05. 01:31

Varjú bácsi írta:
2019.12.03. 20:18
Sziasztok!
Megosztanék veletek egy kellemetlen tapasztalatot, gondolkozzatok el rajta, mielőtt ettől a cégtől vásároltok!
Múlt héten rendeltem makettet a "megamakett.hu" oldalról. Hétfőn kaptam tőlük egy e-mailt, mely szerint a "megrendelés teljesítve". Mivel hétfőn nem érkezett meg a cucc, kedden írtam nekik egy e-mailt, érdeklődtem arról, hogyan is van a megrendelés teljesítve, ha nincs a kezemben a makett? Kaptam egy elég kurta-furcsa választ, mely szerint:"amint átadtuk a csomagot a futárszolgálatnak úgy a rendelését mi részünkről teljesítettnek tekintjük." Ezek szerint, ha a makett sérül, vagy elveszik, a pénzem az ablakba, ők mossák a kezüket? Ma szerda van, a makett még mindig sehol, az e-mailra már nem is reagálnak!! Azt hiszem ezek után kerülni fogom ezt a kereskedőt, és azt javaslom, ti is gondolkodjatok el azon, hogy vajon ez igazi kereskedői hozzáállás e!! ☹️☹️☹️
Amit írsz az tényleg furcsa. Futárszolgálatnál kerested-e már a makettet? Ők mit mondanak?

Varjú bácsi

Hozzászólás Szerző: Varjú bácsi » 2019.12.05. 05:56

A futárszolgálat hétfőn felvette az árut - a reklámja szerint a felvétel után 1-2 munkanap alatt szállítják - és küldött egy e-mailt, hogy kedden 16-18 óra között szállítanak. A munkaidőm 1/2 4-kor lejár, de mivel fontos lett volna a makett, bent maradtam. 17 óra után elkezdtem hívogatni a futárt, hogy merre jár, nem vette fel. 18 órakor hazajöttem. A suliban a porta 20.30-ig dolgozik, de a csomag nem érkezett meg.
Szerda reggel anyázós telefon a GLS diszpécserének, majd délelőtt újabb e-mail, érkezik a csomag 17 és 20 óra között. Itt már óvatosabb voltam, nem maradtam bent, a csomag természetesen nem érkezett meg.
Csütörtök reggel ismét egy most már ingerültebb telefon a diszpécsernek, délelőtt újabb e-mail, a csomag 10.30 és 13.30 között érkezik. 16 órakor hazajöttem, a csomag természetesen ma sem érkezett meg.
Természetesen az e-mailban leírt telefonszámon minden nap próbáltam elérni a futárt, de szerintem több sikerrel jártam volna, ha pl. Putyint hívogatom.
A legnagyobb bajom azzal a kereskedői(?) hozzáállással van, hogy a három nap alatt többször kértem a megamakettes segítségét, mindig lepattintott. Szerinted kinek a reklamációjára figyelnek jobban a GLS-nél, az enyémre, vagy annak a kereskedőnek a reklamációjára, aki havi 200-500, vagy esetleg 1000 csomagot is küld velük.
Ez a "kereskedő" nem KERESKEDŐ, én biztos hogy inkább megveszem másnál drágábban, de tőle egy fogpiszkálót sem.

Válasz küldése

Vissza: “Kerekasztal”