Bacta War X-Wing - Wedge BanDai - 1/72

Corel

Bacta War X-Wing - Wedge BanDai - 1/72

Post by Corel »

Íme egy újabb agymenés. Volt egy könyv sorozat, amit X-wing-nek hívtak. A negyedik könyvben az egész Zsivány osztag kalóznak állt, és titkos küldetéseket hajtottak végre. Mivel nem tartoztak már a Köztársaság haderejébe, ezért mindenki olyanra festette a gépeét ami neki tetszett.

Idézet a könyvből;

Wedge még akkor is azon elmélkedett, nem egy álom csapdájában vergődik-e, amikor az osztag hangárjának szintjén kiszállt a liftből. A helyiségben egy tucat X-szár¬nyú sorakozott, közöttük technikusok serénykedtek. De nem ez lepte meg elsősorban, mert a látványt korábban gyakran volt alkalma tapasztalni.
- Mi folyik itt? - fordult Tychóhoz.
Tycho elvigyorodott.
- Hát, most már nem tartozunk az új Köztársaság Fegy¬veres Erőinek kötelékébe, olyan színeket és felségjelet hasz¬nálunk, ami nekünk tetszik, nem? Nézd, Corran gépe is min¬dig zöld volt, rajta fekete-fehér csíkkal, és a droidját is ugyan¬így festette. Ezért arra gondoltam, hogy mi is olyan színűre festhetnénk a gépeinket, amilyenre nekünk tetszik.
Az egyik gépre mutatott, amely vérvörösen pompázott, csak az orra és a szárnyvége virított fehéren. A vöröset és a fehéret széles fekete vonal választotta el egymástól.
- Az ott az enyém. Utánanéztem, hogy az Alderaan le¬fegyverzése előtt ez volt a színe az Alderaan Gárdának, amely az otthonomat védte. Emellett beszereztem egy barát/ellenség azonosítót, ami a régi alderaani kód sze¬rint működik... történetesen az Another Chance-ről való. A BEA és a színek szerintem tökéletesen kifejezik, hogy már nem az új Köztársaság alkalmazásában állunk.
Wedge egy percre beharapta az alsó ajkát. Nem rossz ötlet, akárhogy is nézem. Ráadásul sokkal, hm... elretten¬tőbbek így a gépek.
- Tetszik, Tycho, de nem tudom, mi legyen az én gépem¬mel. A CorSec zöldje már Corrané, és meg is érdemli, hogy használja. Mit szólnál a sötétkékhez, vörös csíkokkal?
- A Koréliai Vérsávokkal? - Wedge elnevette magát. - Én sosem szolgáltam a Koréliai Hadseregnél, így sose kaptam Vérsávot. Han Solo viselte őket a nadrágján, mert ő elvégezte a Birodalmi Akadémiát, és megkapta a bátor¬ságáért.
- Ó, és te netán nem vagy ugyanolyan bátor?
- Ezen most nem vitatkozom, mindenesetre sosem vol¬tam eléggé katonás ahhoz, hogy elnyerjem. - Wedge las¬san elmosolyodott. - Fessetek mindent feketére, elől pedig törjétek meg zöld és arany csíkokkal!
Tycho összevonta a szemöldökét.
- Nem ismerem ezt a felségjelzést.
- Nem is ismerheted. - Wedge elgondolkodott egy per¬cig. - Amikor a szüleim még üzemanyagtöltő állomást üzemeltettek a Gus Tretán, az apám összegyűjtött annyi pénzt, hogy kiépíthetett egy üzlethálózatot. A zöld, az arany és a fekete jellemezte a logóját és az egyenöltözetet. A te színeid is az otthonodhoz kötnek, ugyanez a helyzet Cor¬rannal, és a többiekkel is. Az enyém azt az otthont jelké¬pezi, amely az enyém lehetett volna.
- Azonnal kiadom az utasítást.

Michael A. Stackpole
Star Wars X-Wing könyvek 4. rész – A bactaháború 83. oldal.

Első lépések

Alclad

Image

Image

Chipping és egy kis olaj

Image

Az alap szín a fekete előtt. Vallejo 71.119 panzergrey primer-en.

Image

Építgetés

Image

Alapozva. PlayDoh gyurmával maszkoltam ... :D
Image

A különbség

Image

Valahogy így fog kinézni

Image

Az alap alapozva.

Image

Nem ez a végső szín, de már alakul

Image

Vallejo mettalic black.

Image

Kató

Re: Bacta War X-Wing - Wedge BanDai - 1/72

Post by Kató »

Hmmm ... Szó se róla , érdekes ötlet ! :shy:
Remélem nem az átfestés utáni állapotot szeretnéd ábrázolni , hanem későbbit , jól leharcolva ! :D

Corel

Post by Corel »

Kató wrote:Hmmm ... Szó se róla , érdekes ötlet ! :shy:
Remélem nem az átfestés utáni állapotot szeretnéd ábrázolni , hanem későbbit , jól leharcolva ! :D
Is-is. ;) :D

Kis száraz ecsetelés, némi pigment.

Image

Image

Corel

Post by Corel »

Még több pigment. Úgy használtam mint ha száraz ecsetelés lenne.

Image

Corel

Post by Corel »

Még több pigment .... :D

Image

Kferro

Post by Kferro »

Ez nagyon nagy ötlet! Bár az említett könyvet nem ismerem, de a beillesztett részlet nagyon érdekes. Kíváncsian várom a végeredményt.

Corel

Post by Corel »

Én is! :D Ha minden igaz, akkor Mosonon megtekinthető lesz. Viszont a magyar fordítás rossz. Az angol eredetiben zöld arany sakk tábla mintát írnak.

Corel

Post by Corel »

Próbálom kitalálni hogyan nézzen ki a sakktábla minta ...

Image

Előkészítve a fkete festésre. Vallejo Metallic Black.

Image

Paint it black - feketére festve

https://www.youtube.com/watch?v=O4irXQhgMqg

Image

Corel

Post by Corel »

Csipkodni köll ám magamat, mert mindjártittenvan a Moson ...

Shrek

Image

Ez a 4. próbálkozás.

Image

Image

Kató

Post by Kató »

Sokat ígérő ! Már így , csak maszkolva is látszik , hogy jól fog neki állni ez a minta . Sose voltam különösebben oda az X-ért , de ez szerintem bitang látványos lesz ! :angel:

Post Reply

Return to “Munkaasztal - Sci-Fi, Post Apocalyptic”