Boeing B-17E 1/72 Revell

Építés alatt álló makettek fóruma
Kormos Peter
Kapcsolat:

Boeing B-17E 1/72 Revell

Hozzászólás Szerző: Kormos Peter » 2019.03.27. 07:30

Sziasztok!

Nem titkolt tervem, hogy az aktuálisan épülő makettjeimről újra nyitok témákat itt a fórumon.

Annak ellenére hogy nagy B-17-es rajongó vagyok, a 3. makettem után már nem terveztem több Fortresst építeni. Az újszerszámos Revell makett láttán sajnos elcsábultam és bevállaltam egyet... és ez már 4 éve volt. Nem tervezem "menetből" megépíteni a makettet, egyelőre annyi a tervem hogy egyben legyen a sárkány, aztán majd valamikor utána festem... ahogy a többi festésre váró makettem engedik.

Szép lassan felrakom majd ide az eddig elkészült fotókat ... ahogy időm és kedvem engedi... ;)

Akkor lássuk az első adagot. Már évek óta a makettek építését a komolyabb átalakítások mellett a felületek szegecselésével kezdem. Ekkor még nem festek semmit. Így történt ezzel a makettel is.

Mivel az alapmakettem G változatú, azt vissza kell alakítani E változatra. Szerencsére az alapmakett és a régi makettjeim alaktrészeivel ezt nagyjából könnyen meg tudom csinálni.

Először eltömítettem a szárnyvégen a szellőztető nyílásokat:

Kép

majd kicsit kifaragtam a motorok mögötti szellőzők nyílását, hogy plasztikusabban hassanak

Kép

Alapozás után az oda nem illő (*) panelvonalakat és beszívódásokat tömítettem:

Kép

Kép

*: Mivel a B-17-esek több gyárban és változatban készültek, így a lemezelés is eltért. Mostani tudásom szerint a szárnyvég panelvonalai teljesen korrektek is lehetnek, azokhoz szerintem nem érdemes hozzányúlni.

Ezután jött a szegecselés. Szintén szokás szerint a szegecselést már restaurálás alatt álló gépek fotói alapján végeztem, nem használtam vonalas rajzot.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

A fotókat nézve elég nagy munka egy ilyen gépet beszegecselni, de talán egy héten belül megvoltam vele... már nem emlékszek.
"Sajnos" nemrég találtam egy nagyon jó B-17-es festést és meg van az esélye hogy nem a mostani lesz az utolsó 17-esem. :s :huh:

folyt. köv.

Kferro

Re: Boeing B-17E 1/72 Revell

Hozzászólás Szerző: Kferro » 2019.03.27. 09:37

Csodálatos!

Ha nem is csinálnál mást, csak ilyen csodálatos felszegecselnél pár alkatrészt, már azzal is jól ellennék. :D

Oddball

Hozzászólás Szerző: Oddball » 2019.03.28. 01:36

Elképesztő. Nagyon jól néz ki.

Zoltan

Hozzászólás Szerző: Zoltan » 2019.03.28. 03:46

Ez a szegecselés gyilkos :-)

tóbor

Hozzászólás Szerző: tóbor » 2019.03.28. 08:21

Peti!
Nem jó! Megszámoltam 2 db hiányzik! :D
Nagyon durva! Piszkosul feldobja!

Lorco

Hozzászólás Szerző: Lorco » 2019.03.28. 08:27

Huhh Peti!!

A szegecselésedtől kirázott a hideg, tudod, nem az a rossz-féle :)
Eddig két 48-as masinát szegecseltem (Hs-129, P-39Q), de nekem ezek is "izzadékonyak" voltak, nemhogy egy ilyen, 72-es nagyvas..

Emelem kalpagom és várom a folytatásokat itt és a többi topicban is!

Üdv: Attila

Kormos Peter
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kormos Peter » 2019.03.31. 07:51

Sziasztok!

Visszabutítás, a nagy felvonás....

Ahogy írtam korábban, nekem G változatú makettem van, de E változatot építenék belőle.
Idõközben kijött az F-es makett is és annak az orr-ablakai pont jók az E-konverzióhoz; így azokat elkunyeráltam a gyártótól. :) Nagyon örültem, amikor megjöttek az alkatrészek. Addíg viszont levágtam belülrõl a bumfordi ragasztási füleket.

Kép

Jó lett volna elkerülni, de megint meg kell majd csinálnom az orrba a bordázatot, mint anno az egyik Academy makettemnél...

Kép

Az E-konverzió része, hogy az áll-géppuskanyílás és a felsõ csillagászati kupola nyílást is "le kell dugóznom".

Kép

Az átlátszó cserealkatrészek beragasztása után tömíteni kellett az illeszkedési vonalat.

Kép

Felül berajzoltam majd kivágtam a 3 plusz ablakot, ami a késõbbi modelleken már nem volt.

Kép

Az orrban belül a bordázatot most nem Evergreen szálakkal, hanem sima Tamiya szalaggal pótolom. A pilótafülkénél a szárny becsatlakozásnál volt egy mélyedés.

Azt joghurtos pohár fóliájával tömítettem el, majd arra ment szintén a Tamiya szalag.

Kép

A törzs alján a plusz ablakokat kivágtam. Sajnos az elsõ szériát rossz helyre vágtam, azokat később tömíteni kellett... :(

Kép

És az alsó lövészállás burkolatát is meghúztam. Késõbb kiderült, hogy mégsem lesz ez jó a lõállás (ilyen inkább a B-25 -ösön volt), kár a sok munkáért, de ez van...

Kép

Az új lõálláshoz be kellett szûkíteni a törzsön a nyílást. Az általam épített változaton gyakorlatilag a toronylőállás volt alul is, de ott lelemezelték az ablakokat.

Kép

folyt. köv.

Kormos Peter
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kormos Peter » 2019.04.06. 06:41

Sziasztok!

Itt a következő adag fénykép.

A kabin ülések oldalfalait elvékonyítottam.

Kép

A rádiótérnél a törzset is be kellett foltozni... :(

Kép

majd az oldalsó lõállások elé bekarcoltam a légterelõket....

Kép

.... és a kompresszorok kiömlõit kifaragtam.

Kép

A kipufogóra felraktam a fűtésrendszer körét.

Kép

...majd a Norden bombacélzót feljavítottam.

Kép

és a kész futóakna. Kb. még ennyi csövet, vezetéket be lehetne tenni a futóaknába, de nekem most elég lesz ennyi.

Kép

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2019.04.06. 07:26

Nagyon komoly ...

Uly

Hozzászólás Szerző: Uly » 2019.04.09. 00:38

Szuper lesz ez is Peti! :D

Válasz küldése

Vissza: “Munkaasztal – Repülő”