1944. május, Galícia

McFrost

1944. május, Galícia

Hozzászólás Szerző: McFrost » 2019.03.28. 02:16

Lassan neki indulok az új témának. Egy galíciai úton félre húzódó Zrínyi áll majd, ahol a rohamtüzérek a benzinnel játszanak :D
Tehát lesz egy út, egy kőből épült támfal, ami védi az utat a mellette húzódó domb omlásaitól, és lesz egy domboldal részlet tele fákkal és bokrokkal.
Ezen kép alapján:
arpadvonal.jpg
arpadvonal.jpg (83.55 KiB) Megtekintve 161 alkalommal
A kereten már régóta agyalok, de valószínű egy 30x30 cm-es lesz végül. Háromszög formában gondolkodtam sokáig, de így sok lenne a holt tér.
Most jelent meg a Bódinak egy kannát cipelő rohamtüzére, az adta a végső lökést.
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

Sokolka

Re: 1944. május, Galícia

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2019.03.28. 07:53

:D hajrá, hajrá!

Kép

McFrost

Hozzászólás Szerző: McFrost » 2019.04.16. 05:16

Március vége, április eleje kissé zűrös volt, melóhelyet váltottam 15 év után, a váltás biztos volt, csak a folyamatok mentek röcögve, és van ami még mindig nem tisztult le......
Szóval volt egy kis para, de közben elméletben raktam össze, építettem fel magamban a dolgot.
Vettem lécet a zobiban, abból össze állítottam egy keretet, A3-as papírra kirajzoltam a támfalat és hogy mennyi helyem van a hegyoldalnak, és a papír hajlítgatásával játszottam a méretekkel, míg végül megkaptam, amit elképzeltem. Csináltam a keretre egy + 15 cm-es toldást, amit szépen méretre vágtam és feltöltöttem hungarocellel. Erre majd jöhet az erdei talaj.
Képek a linkben, az albumban legalul:
https://photos.google.com/share/AF1QipO ... hLQUhmeGtn
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

Sokolka

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2019.04.16. 07:54

Huh. Ez rengeteg zöldség.

Tudom, hogy gyönyörű természetet tudsz készíteni, de arányában ugyan akkora mint a teljes életkép lent.
Így egy komplett erdőd kell úgy felépítened, hogy még full rá is látni az egészre.
Változatos lombkorona kell, és nem variálhatod meg pálmákkal, mint egy őserdő esetében.

Eddig három alkalommal láttam csak hasonlót. Kettőn vietcongok leselkedtek egyen gundam robot. - Nehéz eredeti ötletet találni amivel hasznosítható egy ekkora tér.

Hacsak nem építesz tökéletes erdőt, ami önmagában is megáll.

Válasz küldése

Vissza: “Dioráma építés”