1944. május, Galícia

Sokolka

Re: 1944. május, Galícia

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2019.05.13. 06:43

McFrost írta:
2019.05.13. 04:12
Sokolka írta:
2019.05.12. 06:35
https://kirandulastippek.hu/budapest-ko ... ra-szurdok

nézd meg, hogy nőnek a törzsek ilyen meredek rézsűnél!
Mire gondolsz? Ne az ég felé nőjenek, hanem az út felé?
nem egyenes a törzsük, hanem próbálják a tömegüket egyensúlyozni ...nem ilyeneket látsz IIIIIIIIIIII hanem ilyeneket (((((((( amikor növendékek még nem a képzeletbeli alapsíkra merőlegesen fejlődnek, csak mennek amerre a víz, a szél hajtja a gravitáció húzza őket - aztán amikor kezdenek koronásodni próbálják a tömeget úgy áthelyezni, hogy ne lengjenek nagyon be, és a legkisebb energia-ráfordítással meg tudják tartani maguk. El kell érniük a lehető legnagyobb felületen a napfényt, szóval felfelé törnek vertikálisan amennyire lehet. Így azok a fajták amiket építesz, álatalában ilyen meredek rézsűnél íjszerűen ellendőlnek a meredélynek.

Mennyire követi a kőfal dőlése az eredeti oldalprofilokat? A profilok dőlése jó, remélem a fal is ferde (max18 fok - kisebb rakott falnál max 20)
ezek a falak alul, jóval az út szintje alatt kezdődnek, így nem csak fent kell záróperemezni, de alatta is kell látszania az alap sornak.

m7priests

Hozzászólás Szerző: m7priests » 2019.05.13. 07:06

Kíváncsi vagyok a levelek valóban megtartják-e az eredeti színüket? Majd kiderül...

A rézsűn növő fákat én úgy látom, hogy leginkább össze-vissza állnak. Nem vitatom, amit Miki írt, de nem egyformák ezek a linkelt oldalon sem. Van ott nyílegyenesen az égre törő, van ott a talajra merőlegesen és egyenes törzzsel megnőtt, amit mi így ferdének látunk, aztán van ott az ellenkező irányba, az emelkedőre rádőlő is és persze vannak ívesek is. Hogy most ezek már a talajerózió miatt nem állnak úgy, ahogy kellene vagy más miatt, azt nem tudom. Ami tény, hogy vannak ott egyenes derékkal megnőtt fák is. Szerintem, ha nem lesznek egyformák, akkor lehet a legközelebb a valósághoz és látványban is talán hozzátesz, hogy másmilyenek. Persze a görbítés után lehet javítanod kell a törzs mostani borítását, a fűrészporos ragasztót!!
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

Sokolka

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2019.05.13. 07:53

igazad van. felesleges erőlködni
na csá

m7priests

Hozzászólás Szerző: m7priests » 2019.05.13. 18:38

Most tényleg megsértődsz???? Azért mert nem értek egyet még nem kell berágni, Miki. Nem azt írtam, hogy hagyja úgy ahogy van és ne erőlködjön, csak mást javasoltam, mint te. Úgy tűnik te sem bírod a véleménykülönbséget........
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

McFrost

Hozzászólás Szerző: McFrost » 2019.05.14. 04:40

Mind 2 megközelítést értékelem!
Jók lesznek a fák nyugi.
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

Sokolka

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2019.05.14. 04:48

m7priests írta:
2019.05.13. 18:38
Most tényleg megsértődsz???? Azért mert nem értek egyet még nem kell berágni, Miki. Nem azt írtam, hogy hagyja úgy ahogy van és ne erőlködjön, csak mást javasoltam, mint te. Úgy tűnik te sem bírod a véleménykülönbséget........
na ne :D

egyszerűen felesleges energia és időpocsékolás megmagyarázóknak papolni. Igen, ekkora troll vagyok, lehet utálni.

Nem Pista feladata megváltani a világot. Ugyan neki miért kelljen mindig tökéletességre törekednie, hogyha a sikeresek a megmagyarázók? Nem élvezem, hogy mindig basztatom teljesen fölöslegesen, mert bármilyen kiemelkedően is teljesít, bármennyire is próbál minden téren szépen megfelelni a megmagyarázóknak áll a világ.
Ma már nem kellenek ósdi félismeretek, csak dijégó púder kell meg megmagyarázás. Ez az új versenyszám, nem a precíz építés, meg a valósághűségre való törekvés. Ebben én nem tudok segíteni sajnos.

McFrost

Hozzászólás Szerző: McFrost » 2019.05.14. 04:48

Oldalról amúgy:
Csatolmányok
IMG_20190514_171244.jpg
IMG_20190514_171244.jpg (279.57 KiB) Megtekintve 298 alkalommal

m7priests

Hozzászólás Szerző: m7priests » 2019.05.14. 08:53

Sokolka írta:
2019.05.14. 04:48
m7priests írta:
2019.05.13. 18:38
na ne :D

egyszerűen felesleges energia és időpocsékolás megmagyarázóknak papolni. Igen, ekkora troll vagyok, lehet utálni.

Nem Pista feladata megváltani a világot. Ugyan neki miért kelljen mindig tökéletességre törekednie, hogyha a sikeresek a megmagyarázók? Nem élvezem, hogy mindig basztatom teljesen fölöslegesen, mert bármilyen kiemelkedően is teljesít, bármennyire is próbál minden téren szépen megfelelni a megmagyarázóknak áll a világ.
Ma már nem kellenek ósdi félismeretek, csak dijégó púder kell meg megmagyarázás. Ez az új versenyszám, nem a precíz építés, meg a valósághűségre való törekvés. Ebben én nem tudok segíteni sajnos.
Miki, ne állítsd be magad a nagy gonosz kívülállónak, mert ezen csak mosolyogni tudok. És ugyan miért utálnálak? Mindig építő jelleggel szólsz hozzá, ezt értékelem. Én sikeres??? Ha díjakban mérik a sikert, akkor attól én qrva messze vagyok....komolyan nem értem a kirohanásod.....inkább nyiss egy sört és dőlj hátra én is ezt teszem!
A belinkelt oldalon lévő fák nem mind egyformák, ez látható. Nem mind íves és nem mind egyenes. Vegyesek! Én ennyit jegyeztem meg, hogy legyen ilyen is, olyan is, ha már kép alapján dolgozunk. A személyeskedésed pedig kikérem magamnak!! Részemről ennyi a téma.

Inkább lássuk a paksi betyár mit művel!! Látom az új fotón, hogy íves a távolabbi fatörzs. Talán az úthoz közelebb álló még egy kicsit jobban görbülhetne ehhez képest. A felső közelebbi meg maradhatna egyenes vagy lehet abba is tennék egy kis dőlést, csak pár foknyit, de ív nélkül.
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

McFrost

Hozzászólás Szerző: McFrost » 2019.05.21. 04:36

Hosszú órák pamacsolása és pepecselése után elkészültek a fák törzsei. Jöhetnek a gallyak és a festés. Közben a környéket járom hosszú szárú moha után kutatva, mert ezek mellett még egy fenyőt is kalapálok Hanna lányomnak/gyakorlásként.
https://photos.google.com/share/AF1QipO ... hLQUhmeGtn

m7priests

Hozzászólás Szerző: m7priests » 2019.05.22. 01:56

Talán lehetne kicsit érdesebb a felület...vagy csak a világos szín miatt nem látni redőződést a törzseken? Én, mikor felvittem a réteget, fogkefével megnyomogattam, itt-ott "megfésültem" és egész vállalható fakéreg lett belőle.

Mohát küldjek? Van itthon, kaptam egy Barátomtól.....;-DDDDDD....
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

Válasz küldése

Vissza: “Dioráma építés”