North American A-36 Apache 1/72 Condor

Építés alatt álló makettek fóruma
Kormos Peter
Kapcsolat:

North American A-36 Apache 1/72 Condor

Hozzászólás Szerző: Kormos Peter » 2019.11.23. 07:37

Sziasztok!

Korábban írtam, hogy nyáron vettem egy 1:72-es Condor A-36 makettet. Jobb választás lett volna a Brengun, de akkor még azt sem tudtam, hogy létezik a makett... :( Na, mindegy...

Úgyhogy mostanában ezt is építem.

Az alkatrészek átnézése után az egyik első dolog volt az orrkúp újraformázása. A gyárit túl tompának éreztem, így azt meghosszabbítottam Alteco A+B tömítővel.

Kép

Az alsó levegőbeömlő formája nem volt nekem elég karakteres, így azt is átalakítottam.

Kép

A farokfutó villáját 48-ban is lecseréltem rézdrótra, gondoltam most is menni fog 72-ben.

Kép

A kipufogósort kifaragtam, de a kis méret miatt szerintem nem sikerült teljesen jóra.

Kép

A kipufogósort előre kéne a törzsbe ragasztani, de ettől nehéz lenne azt és a makettet lefesteni, így átalakítottam a törzsfeleket, hogy a végszerelésnél be tudjam majd ragasztani. Hasonlóan alakítottam át a farokfutót is.

Kép

A külső felületek feljavítása a makett panelvonalainak picit megmélyítésével kezdődött. Utána az alsó hüvelykivetőket faragtam ki.

Kép

A gyári futóakna kedzetleges, eredetileg nem terveztem feljavítani, de végül csak belekerült egy műgyanta akna...

Kép

Ahogy "lenni szokott", az egyik oldalon tök jól illeszkedik, a másikon papírvékonyra kellett elcsiszolni a szárnyat hogy össze lehessen ragasztani.

Kép

A műgyanta futóakna közepén az oldalfalat sok-sok szárazpróba után kivágtam, mert nem illeszkedett a makett aknájához.
Utána műanyag lappal és Alteco tömítővel "varrtam" hozzá a maketthez.

A futóaknát interior greenre festettem, majd sárgával kiemeltem az éleket. Végül kapott egy fekete-barna bemosást.

Kép

Kép

A kabinbelsőt úgy terveztem hogy megscratchelem, de végül egy műgyanta feljavítót raktam be ide is.

Kép

Az A-36 kabinja kicsit más volt mint a P-51-é, de zárt kabintetős maketthez jó lesz ez is...

Miután elkészült a kabin, a törzs és szárny is gyorsan összeállt.

Kép

A kilépőél elég vastag, de körmös csiszolólappal gyorsan elvékonyítottam.

Kép

Az A-36-on a belső futóburkolókat egy mechanika tartotta zárt helyen, így normál esetben álló gépnél nem nyíltak le.

Kép

A szárnybelépőélben lévő leszállólámpákat nehéz házilag elkészíteni, mert új burkolatot is kell hozzá húzni. Most gyorsan azt is kivágtam és a lámpákat beragasztottam amíg a "lendület" tart.

Kép

A futóburkolólemezek túl vastagok, azokat elvékonyítottam, hogy jobban nézzenek ki a maketten.

Kép

A vízszintes vezérsíkok is a helyükön vannak. Az illesztőfülek az alkatrészeken túl szélesek, így azokból le kellett faragni ahhoz, hogy normálisan be lehessen azokat ragasztani a törzsfelekbe.

Kép

Most hagyom az oldószeres ragasztót száradni, így leghamarabb valamikor jövőre fogom elővenni a makettet... úgyhogy hamar frissítést ne várjatok... :D

Lorco

Re: North American A-36 Apache 1/72 Condor

Hozzászólás Szerző: Lorco » 2019.11.23. 09:22

Nagyon jó lesz ez a masinád is Peti!!

Kferro

Hozzászólás Szerző: Kferro » 2019.11.24. 21:42

Nem semmi meló van benne!
Azért maga a makett elég küzdősnek (nevezzük nevén a gyereket: gyengének) tűnik.

Kormos Peter
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kormos Peter » 2019.11.27. 09:32

Kferro írta:
2019.11.24. 21:42
Azért maga a makett elég küzdősnek (nevezzük nevén a gyereket: gyengének) tűnik.
Attól függ, hogy kinek milyenek az elvárásai... :D

A főfutószárat feljavítottam. Felső részéről levágtam a hidraulikacső tartópántját. Alul az íves rész formáját megváltoztattam, a kerék tengelyének végét meg megvastagítottam. Végül az egyenesbevezető villáját készítettem el gulyáskrémes dobozból és rézdrótból.

Kép

Zoltan

Hozzászólás Szerző: Zoltan » 2019.11.28. 07:45

Na arra azért kíváncsi lennék,hogy abból a gulyáskrémes dobozból,hogy lett ez az egyenesbevezető villa (ráadásul 1/72-ben)...?
Nooooormális ? :D

Kferro

Hozzászólás Szerző: Kferro » 2019.11.30. 07:31

Zoltan írta:
2019.11.28. 07:45
Na arra azért kíváncsi lennék,hogy abból a gulyáskrémes dobozból,hogy lett ez az egyenesbevezető villa (ráadásul 1/72-ben)...?
Ez engem is érdekelne. De nem úgy, hogy "Vegyünk egy gulyáskrémet, együk ki a tartalmát, s voilá! Már kész is az egyenesbevezető villa!" :D

Kormos Peter
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kormos Peter » 2019.11.30. 08:37

A gyári alkatrész alapján kiszabtam 2-2 "háromszöget, majd a besejét kivágtam hogy "V" -ket kapjak. Utána a "V" -kből háromszögeket készítettem rézdrót darabokkal. Ezután a háromszögeket felragasztottam a futószárra, majd az összeillő részükre még ment 1-1 darab kis rézdrót.
Először a bal oldai futószárat javítottam fel , majd a jobbat. Amikor kész voltam mindennel derült ki, hogy a balosra az egyenesbevezetőt rossz oldalra ragasztottam így két jobboldali futószár nézett velem szembe. Megpróbáltam lepattintani, de a pillanatragasztó erősebb volt mint az alumíniumlemez. Végül eléggé meggyűrve sikerült leszednem, amiről öngyújtóval égettem le a pillanatragasztót (ezért fekete a feljavítás a fotón)
Ennyi... :D :( :-/

Kferro

Hozzászólás Szerző: Kferro » 2019.12.02. 11:55

Így már értem! Köszi Peti a leírást!

Varjú bácsi

Hozzászólás Szerző: Varjú bácsi » 2019.12.02. 20:09

Már többször mondtam, hogy Peti egy UFO!! :-) Itt az újabb bizonyíték!

Kormos Peter
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kormos Peter » 2019.12.05. 01:33

Varjú bácsi írta:
2019.12.02. 20:09
Már többször mondtam, hogy Peti egy UFO!! :-) Itt az újabb bizonyíték!
Köszi Andris! :)
Az egy dolog hogy UFO vagyok, csak több (szabad)időt nem tudok csinálni... :) :cry:

Válasz küldése

Vissza: “Munkaasztal – Repülő”