ITALERI 6502 M-24 Chaffee 1:35

Mi van a csábító dobozgrafika mögött? Mutasd be legújabb szerzeményed!
Sanya

ITALERI 6502 M-24 Chaffee 1:35

Hozzászólás Szerző: Sanya »

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Szöveges komment később!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sanya 2012.05.14. 08:09-kor.
Sanya
Sanya

Re:ITALERI M-24 Chaffee

A készletet Mosonmagyaróváron sikerítettem közel 6Ft-ért. Mindjárt még melegében turiztam hozzá az Eduard maratását majnem 2Ft-ért. Így összesen nem volt 8 Ft a cucc.

Kidobozolva egyből látható, hogy az Italeri nem nagyon erőltette meg magát. Három öntőkereten közel 100 számozott alakatrész. Szerintem a régi készlet.
Sorját csak minimálisan találtam. Az alkatrészek beszívódástól mentesek, és a kilökőtüskenyomok is jó helyen vannak. És itt jön a fekete leves, mert az upgrade-ként a készlethez csomagolt két keretnyi részleges szemenkénti lánctalp!!!!!!?????  ???  :P : :) :( > :( és a végén  :-X  :-\ Nos a képek önmagukért beszélnek. Laza csukló, merev könyök. Elsőre biztosan.
Kapunk még a dobozban egy fém lövegcsövet, egy kis vékony átlátszó lapocskát, és 4 járműhöz való matricát.
Az építési útmutató elég korrekt. Még azt is megmutatja, hogy a lánctalpból hány szemet, és hová kell rakni. (főleg ha kidobjuk a láncot a fenébe) Bár ha felrakjuk a köténylemezt a teteje nem is látszik, így aztán mindegy hogy lógatjuk-e vagy sem.

Mondhatnám, hogy a készlet neméppen a profi kategória, de szerintem nem is annak szánták. Viszont lehet majd rajta dolgozni. Gondolok itt a hegesztésre, bizonyos alkatrészek cseréjére, na és a lánctalp. Legalább mellécsomagolhaták volna a gumit és akkor eldöntheti a makettező, hogy mit csinál vele. De aki nem akar méregárú szemenkéntit venni azt ezzel rá is kényszerítik, hogy tegye fel a tüskenyomoktól duzzadó láncot, vagy csináljon roncsot, vagy tegye a gépet egy dagonyázó disznó mellé.
Az viszont biztos, hogy az eduard maratás elfér rajta.

Szóval ennyiért elmegy egynek...

Folyt. köv. (pedig nem vagyok egy amerikás)

Ui: Legaláb nem kell faragni a tornyot!  ;)
Vagy ez már nem is dobozbontás hanem teszt lesz??  :P

Sanya
Mac

Re:ITALERI 6502 M-24 Chaffee 1:35

Hozzászólás Szerző: Mac »

Szia!
Az alapkészlet több, mint 25 éves, ezért olyan a részletessége, és a többi, amilyen. A maga idején világszám volt. A szerszámokat soha nem újították fel, csak néha porolták le, és limitedben kiadták.
Sajnos a torony ezen sem jó. Csak máshol kurellózták el.
Pánczél Matyi a nagy tudója ennek, biztosan szívesen segít, és megmondja, pontosan mit kell javítani rajta.
"Én nem mondam semmit. Hogy te almás Bozkovot értettél, arról én már nem tehetek."
A kávét le is lehet hozni! :)
Kép
KépKép
PanzerMatyi

Hozzászólás Szerző: PanzerMatyi »

Szia Sanya!

Azt hiszem, el kell, hogy szomorítsalak!  :-[ Ez a készlet alapnak jó, de csak olyan makettezőnek, akinek KELL egy ilyen kocsi, mindegy, hogyan néz ki; illetve az "elmebetegeknek", akiknek öröm a feljavítás. A teljesség igénye nélkül az alábbi területek szorulnak cserére a Te készletedben:

- torony (forma és aprólékok, pl.: pk kupola, ngpu állvány, zsanérok, stb kialakítása);
- test aprólékai (csavarok, szekecsek, zsanérok, hálók, stb);
- teljes(!) futómű (meghajtó-, láncfeszítő, futógörgők, lánctalp, felfüggesztések);
- sárvédők;
- lövegcső és a gpu-k;
- hegesztések, felületi kialakítások és vastagságok MINDENHOL.

Röviden (!) ennyi. Természetesen ez igényszinttől változhat.

Ha belefogsz, csak támogatni tudom, igazi kihívás. Véleményem szerint hozzáadtál volna megközelítőleg 6 ezer Ft-ot, s veszel egy Broncot, azzal sokkal jobban jársz. De, ahogy mondani szokták a nevelt finnek: innen szép nyerni! Előre, vétel!  ;) ;D
TANKOK! matyi
ΘΑΝΟΝΤΕΣ ΜΟΝΟΙ ΤΟ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ ΤΕΛΟΣ ΕΟΡΑΚΑΣΙ - Csak a holtak látják a háború végét.
https://www.facebook.com/t72org
G.Péter

Hozzászólás Szerző: G.Péter »

6000??? Akkor valaki jól járt... de nem Te 8)
Sanya

Ah!! Köszike a tájékoztatást a makettel kapcsolatban.

Amit amúgy is terveztem javítani: hegesztések, csavarok, és egyéb rögzítőelemek, sárvédők, löveg, torony.
A futómű egy nagy csalódás főleg, hogy megnéztem egy kiállított példány futóművét.
Ahogy Matyi is írta az egészet fel kell javítani de inkább cserélni kell, mert szinte minden máshogyan néz ki. És még mérés nem volt. Bár mérethelyes rajzom sjana nincs a gépről. De ez most lényegtelen.
A makett műanyag felülete inkáb hasonlít polírozott ablaküvegre, mint acéllemezre vagy öntöttacélra. Úgyhogy ezt mindenképpen orvosolni kell.

A nagyobb részeket összeállítottam és azt kell mondjam, hogy az illeszekdés nemis rossz. Na ez nem azt jelenti, hogy profi ... csak nem rosz. A lemezvastagságokat mégcsak hírből sem ismeri a cucc, de azért megpróbálták valahogy imitálni. (bár ne tették volna) ;D

A hegesztési varratok kb jó helyen vannak és még némelyik jó is, bár ahogy elnézem a dolgot lehet hogy az egész testet le kellene csiszolni és újraépíteni mindent. Na ez egy igazi kihívás!

Mondjuk én még a hőskorban kezdtem makettezni. Az Italeri volt az a cég amelyiknek a makettjein megtanultam, amit jelenleg tudok. Nagy meglepetés nem ért, amikor megláttam a hibákat. Inkább megmosolyogtam, hogy íme van ami nem változik soha. Mint a krumpliszirom reklám a nagyapóval. Olyat is vettem és tényleg, mint a gyerekkoromban. Azután, miközben rágcsáltam eszembe jutott, hogy akkor sem szerettem. De azóta rájöttem arra is, hogy ha van egy jó alapom, akkor arra lehet építkezni. Mint a maggi leveskockára. (ha nincs húsod akkor is jó ízű  ;D mert ha megveszed már nem marad húsra  ;D ) Valahogyan én is így jártam most a Chaffee-vel nem volt többre keret. De azért szeretem a kihívásokat, és ezen a kis maketten lehet majd dolgozni, mint ahogy azt Matyi is írta.
Feladni pedig akkor kell a dolgokat, amikor már nincs értelme folytatni a küzdelmet.

Még az is előfordulhat, hogy sikerül egy Broncot megszégyenítő makettet építenem!?  : :)
Lehet, hogy közben meghülyülök... de van elmeorvos ismerősöm...  ;D

Ui: Azért ha véletlenül belekezdenék remélem számíthatok a szakértői segítségre!  :-\
Sanya
Mortyi

Hozzászólás Szerző: Mortyi »

Szia Sanya!

Hát így elolvasva a nagy '"öreg motorosok" filingem  van  :P ( ez dicséret ) de ez akkor is egy kicsit mazochista vénát kíván ;D
de persze sok sikert hozzá csak a végén nehogy többe kerüljön a leves mint a hús ahogyan írtad is!
Várom az építést, segíteni sajnos biztosan nem tudok mert tök hülye vagyok ehhez a technikához  :'(
Ha nem boldogulsz csak szólj van "fölös" Dragon Párducom szívesen oda adom kölcsönbe  :P te szépen megépíted én meg azt mondom én csináltam  8) 
Mortyi
Sanya

Nos, Tamás egyre gondolunk!

Mortyi azt a párducot ... aztat ... az G változat lenne?  : :)   ;)   ;D

Mások is csinálják amit felvetettél. Mert vannak olyanok akik építeni nem tudnak vagy nem szeretnek és vannak akik festeni. Még az is lehetséges, hogy közösen kreáljunk valamit. Akár a te Párducod meg a Chaffee egy kisdiorámán, ami nem is lenne olyan kicsi.  ;D Na elkalandoztam ...
Sanya
Mortyi

Hozzászólás Szerző: Mortyi »

Szia Sanya!

Van G is :) meg A is  :D meg D is ;D 
Mortyi
Válasz küldése

Vissza: “Dobozbontás – Harcjárművek”