Bismarck

jzsembera

Bismarck

Hozzászólás Szerző: jzsembera »

Sziasztok!
Április 20-án megjelenik heti folytatásban a Bismarck 1:200 méretarányú famakett összeállítására alkalmas kiadvány magyarul az Amatitól, melyet csak a kiadó/Hachette/
számára készített.jb
Podva

Re:Bismarck

Hozzászólás Szerző: Podva »

Sziasztok

Nem Bismark, de majdnem...: Tirpitz
A hét végém elcsábultam és beszereeztem egy Trumpetter Tirpitzet.

Bele is vetettem magam a különböző szakirodalmakba fórumokba, hogy találjak valami érdekeset a festéséről.
A dobozra nézve egyből felünt hogy a fém fedélzet vízsintes részei kékesszürkére vannak festve: A leírás szerint intermediate blue...ez lenne az abizonyos DKM 58/1?

A másik kérdésem erre a bizonyos 44-es festésre vonatkozik némely forrás (Pl AJ press) a festési utasítással szemben azt állítja, hogy nem sötét és világosszürke "ékekből" állt a kamo, hanem a sötétszürke mellett zöld cakkok is voltak benne... Melyik forrásnak hihetek?
Válaszotokat előre is köszönöm
Üdv VIktor

Podva

Hozzászólás Szerző: Podva »

Szia

Köszönöm
Gondolom, egy ilyen masina eltartott pár festékgyárat a linket ismertem köszönöm.
Ott az szerepel, hogy 58/1 a tengeralattjárók részére kifelesztett szín.... akkor szerepeltetett a Tirpitzen ?
És ha már ennél a szinnél tartunk, lehet ez a 58/1 egy késő XIII tipusú tengónak ilyen festése?

Üdv Viktor
Jolly Rogers

Hozzászólás Szerző: Jolly Rogers »

Podva link írta:
Bele is vetettem magam a különböző szakirodalmakba fórumokba, hogy találjak valami érdekeset a festéséről.
A dobozra nézve egyből felünt hogy a fém fedélzet vízsintes részei kékesszürkére vannak festve: A leírás szerint intermediate blue...ez lenne az abizonyos DKM 58/1?

A másik kérdésem erre a bizonyos 44-es festésre vonatkozik némely forrás (Pl AJ press) a festési utasítással szemben azt állítja, hogy nem sötét és világosszürke "ékekből" állt a kamo, hanem a sötétszürke mellett zöld cakkok is voltak benne... Melyik forrásnak hihetek?
Válaszotokat előre is köszönöm
Üdv VIktor 
Szia Viktor!

A fém fedélzetekre én inkább azt a színt ajánlanám, ami Medve listájában Dunkelgrau 52 néven szerepel. Ez volt az általánosabb szín a felszíni hajókon. A DKM 58/1-at pedig tengeralattjárókon használták.
A 44-es kamoval kapcsolatban pedig megvallom őszintén, hogy az AJ Press-es kiadványon kívül sehol nem láttam, hogy zöld lett volna benne. Ezért inkább a szürke kamot javaslom.

Üdv.:

Sebi
Non sibi sed patriae
Válasz küldése

Vissza: “Hajózástörténet - háttérfórum”