MiG-29 9-13 (GWH, 1:48)

liverpool

Re:MiG-29 9-13 (GWH, 1:48)

Hozzászólás Szerző: liverpool »

Sok helyen hallottam már a kékcímkés gunze használhatóságáról. Eddig csak egy dolog miatt nem próbáltam ki. Sajnos nincs műhelyem, a saját szobámban makettezem, és ennek a hígítónak iszonyatos szaga van, megfájdul a fejem tőle. Maszkot használok ugyan az ilyen anyagoknál, de a szobába utána még sokáig megmarad, szellőztetés esetén is. Télen meg szellőztetni se nagyon lehet sokáig. De úgy látszik csak nem úszom meg a használatát ha szebb végeredményt akarok. A future lakkot pedig sehol nem találtam eleddig. Pedig az lenne a legjobb megoldás. Így marad befutónak a GX100. A zöldcímkéssel egyébként festékeknél nem volt még gondom, szép felületet ad az akrilokkal. Néha szoktam használni az x-20A-t is, de tapasztalatom szerint nem sok különbség van a gunzéhoz(zöld) képest.
Who the f**k are Man Uniteeed, who the f**k are Man Uniteeed...
Nec timide, nec tumide.
ltom74

Hozzászólás Szerző: ltom74 »

Nekem soha nem volt gondom a sargaval, hogy ne szaradjon meg.

A keket/sargat szvsz lehet hasznalni akril tamiya/gunzehoz is.
Andreas
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andreas »

Hello Milán!

Na pont ilyen problémáim szoktak nekem is keletkezni és régebben nem is értetted őket!
Sajnos most már Te is megtapasztaltad. :(

Nekem a régi nagy cimborám, mikor mondtam Neki, hogy megsz...atott a befolyatás, ajánlotta a ceruzás megoldást, de Ő azt mondta vizesen kell csinálni és akkor nem fog kiugrani a panelvonalból!
Ha gondolod próbáld ki, hátha úgy könnyebb!!

Jó makettezést és NAGYON TETSZIK A GÉP!!
Géczy Péter

Hozzászólás Szerző: Géczy Péter »

liverpool link írta: Sok helyen hallottam már a kékcímkés gunze használhatóságáról. Eddig csak egy dolog miatt nem próbáltam ki. Sajnos nincs műhelyem, a saját szobámban makettezem, és ennek a hígítónak iszonyatos szaga van, megfájdul a fejem tőle. Maszkot használok ugyan az ilyen anyagoknál, de a szobába utána még sokáig megmarad, szellőztetés esetén is. Télen meg szellőztetni se nagyon lehet sokáig. De úgy látszik csak nem úszom meg a használatát ha szebb végeredményt akarok. A future lakkot pedig sehol nem találtam eleddig. Pedig az lenne a legjobb megoldás. Így marad befutónak a GX100. A zöldcímkéssel egyébként festékeknél nem volt még gondom, szép felületet ad az akrilokkal. Néha szoktam használni az x-20A-t is, de tapasztalatom szerint nem sok különbség van a gunzéhoz(zöld) képest.
Szia!future lakknak jó egyes padló ápolok pld.: Lidl W5 terméke, vagy jonson and jonson...
Yso

Hozzászólás Szerző: Yso »

Vagy a Sofix egyik padlóápolója.
Munkaasztalon: Academy F-15 1/48, Italeri F-15 1/48, Italeri Tornado IDF 1/48, KP SU-22 M4 1/48
FB foto albumok: https://www.facebook.com/zsolt.arlath/photos_albums
Roland (Bf-109)

Hozzászólás Szerző: Roland (Bf-109) »

liverpool link írta: Sok helyen hallottam már a kékcímkés gunze használhatóságáról. Eddig csak egy dolog miatt nem próbáltam ki. Sajnos nincs műhelyem, a saját szobámban makettezem, és ennek a hígítónak iszonyatos szaga van, megfájdul a fejem tőle. Maszkot használok ugyan az ilyen anyagoknál, de a szobába utána még sokáig megmarad, szellőztetés esetén is. Télen meg szellőztetni se nagyon lehet sokáig. De úgy látszik csak nem úszom meg a használatát ha szebb végeredményt akarok. A future lakkot pedig sehol nem találtam eleddig. Pedig az lenne a legjobb megoldás. Így marad befutónak a GX100. A zöldcímkéssel egyébként festékeknél nem volt még gondom, szép felületet ad az akrilokkal. Néha szoktam használni az x-20A-t is, de tapasztalatom szerint nem sok különbség van a gunzéhoz(zöld) képest.
Igaz, rohadt büdös egy cucc a Mr. color kék címkés, én sem kifejezetten kedvelem, nekem is megfájdul a fejem tőle 1-1 huzamosabb festés után.
Én Hobby Colorral festek és minden esetben Mr. Color lakkal zárom a felületet, ez atombiztos és csak a lakkozás idejére kell ezt a bűzbombát használni.
Nekem eddig bevált ez a kombó.

Egy makett sem éri meg, hogy tönkretedd az egészséged!!! ;)
KépKép
liverpool

Bandi! Köszi! :) Utolért a vég engem is.. :) Valószínű tényleg az lehetett a baj hogy nem volt ideje rendesen megszáradni. Ugyanis az a bizonyos szárny az amit elsőként elkezdtem befolyatni. A másikat már pár órával később, ott már kevéssé is látszik. Aztán a felső rész pihent vagy 2 napot még, ezért ott valószínű azért nem tapasztalom ezt.

Roland! Valószínű én is ezt az utat fogom követni.
Nec timide, nec tumide.
liverpool

Nos, úgy néz ki a befejezéshez érkeztem. Ez se lett tökéletes de hát semmi sem az, ismét sokat tanultam. Alapvetően dobozból készült, ami plusz, az egy eduard ülés, még az eduard kitből. A következő 9-12-esen már okulni fogok a hibákból. A statikus kisütők mindenképpen cserések magassági kormányon, mert túlméretesek. (Én már hagytam így, elfogyott a vegyérték a végére..) A futóakna a kit leggyengébb része szerintem. Túl sekély, a kerék semmiképp nem férne be ide a valóságban. Versenyezhet a leggyengébb részletért a kiömlő is, ezt jobb gyantára cserélni mert elég gyengécske. A panelvonalakról már korábban írtam. Na de nem sírok, mert azért alapvetően nagyon szép készletről van szó.
A képek:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Köszönet hogy megnéztétek!!
Nec timide, nec tumide.
Roland (Bf-109)

Hozzászólás Szerző: Roland (Bf-109) »

Mi köszönjük ezt az optikai élményt, csudajó ránézni, baromi jó ez a terepszínű kamó! ;)
KépKép
Cilling Ádám

Hozzászólás Szerző: Cilling Ádám »

Nagyon szép lett, tényleg jól mutat ez a kamó összhangban van az egész, gratulálok!  :great:
Azt hiszem kaptam egy nagy adag inspirációt a saját 1:32-es 29-emre aminek hamarosan nekiugrok :) .
Válasz küldése

Vissza: “Résztvevő makettek - MIG-29”