"Fehér 2 (KJ-GU)" Bf109G-4 Hasegawa 1/32

berakaroly

Re:"Fehér 2 (KJ-GU)" Bf109G-4 Hasegawa 1/32

Hozzászólás Szerző: berakaroly »

Bátor megoldást választottál, de kafa lesz!
VO101_Papi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: VO101_Papi »

berakaroly link írta: Bátor megoldást választottál, de kafa lesz!
lehet, hogy bátor, de fél óra alatt megvolt darabja, hála a ZAP-nak ;D
most azt tervezem, hogy átalakítom a futószár bekötést is, hogy jobban hasonlítson az eredetire, és ha sikerül rendesen a futónyító hidraulikus hengert elkészíteni, akkor megfelelő olajnyomás mellett a kabinból lehet nyitni-csukni a futót ;D :P
http://www.pumaszallas.hu/
Kép KépKép
Frankó, Szentiványi, Papi
berakaroly

Kövezzetek meg, de, bár nem vagyok egy nagy messzer futó szakértő (konkrétan egyet sem csináltam , így nem is nagyon tanulmányoztam), de felvetődik bennem a gondolat, hogy ennyi munka után mivel ad többet az Aires, mint az eredeti...mármint, ha azt kifúrnánk és ónlemezből (vagy Edu maratásból) megcsinálnánk a borítást...szerintem kevesebb munka is lenne!... Nekem valahogy ez a megoldás jár a fejemben (mivel sikeresen a Master Details készletét vettem meg, ami gyakorlatilag használhatatlan, hamarosan döntenem kell az Aires beszerzéséről) Szerinted Papi? Ugye az RB G6-os futóakna maratása nem lesz jó a G4-be...pedig az nagyon szép ám!
VO101_Papi
Kapcsolat:

Dobálom is a köveket vénember (Isten éltessen! ;D) ;D
Mint mondtam a kettő együtt kb 1 órás munka volt, ha ennyi idő alatt építesz saját aknát vásznazással, szegecseléssel, kábellel, és a könnyítések kifúrásával akkor hajrá, máris kötök rá fogadásokat az elkészítés időtartalmára a fogadóirodában :P !
Az is biztos, hogy az Aires jóval egyszerűbb mint az RB maratott aknája, ebben szerintem Fülöp Sanyi is megtud erősíteni, ráadásúl a maratott aknának nincs vásznazása, amit G4 esetében pótolni kell, egyébként a G6 aknája jó a G4-hez is. Ma folytatom az akna építését, pontosabban átalakítását a felső részével, a dudornál kell egy kicsit farigcsálni, a belső bordák nem teljesen jók, majd rakok fotót
Kép KépKép
berakaroly

Ok jöjjenek a fotók...aztán majd látom mi is vár rám :D
Roland (Bf-109)

Hozzászólás Szerző: Roland (Bf-109) »

VO101_Papi link írta: Roland!

Már megint mit vettél, hogy nem jó az illeszkedése?!?!?!?! :o
Nem mondom, hogy a Hasegawa 32-es 109-nek nincsenek meg a buktatói, de hogy nem az illeszkedése az, az biztos!
Hát mondjuk a törzs illeszkedése a kabin elemre. (amit említettél is)
Konkrétan a kabin elem hátsó részének íve, nem egyezik a törzs csatlakozó elemének ívével.
Aztán a szárny illeszkedése a törzshöz. (amit szintén említettél)
A többi jó, de ezek a fő elemek...amiknél elvárnám egy ekkora gyártótól, hogy pontos legyen, ahogyan az 48-ban meg is valósul.

Nem értem miért bontotta így szét 32-ben a Hasegawa a törzset, miért nem adta egy elemként.
A műanyag vastagsága, minősége jó, tehát a vetemedés veszélye sem áll fenn.
48-ban ezekkel a problémákkal én nem találkoztam, és biztos vagyok abban, hogy nekem ez lesz az első és utolsó 32-es makettem, amit - valaha  :D - megépítek.
Ha nem a Borchers gép lenne, már régen túladtam volna rajta... :)

...de szívesen elcserélném egy 48-as F4, G-6/10/14-re.... ;D ;D

Bele is kezdtem a 48-as Hasegawa Emil 3-ba...hát mit mondjak, ez bizony makett a javából!
...és a Tamiya Emilhez még hozzá sem nyúltam. :D

Biztos én vagyok rosszul összerakva, de a 32-es makettek valamiért nem jönnek be.
KépKép
VO101_Papi
Kapcsolat:

Roland!

Akkor valamit félreértettél, nem az illeszkedése nem jó a törzsnek, meg a szárnynak, hanem csak figyelni kell, hogy mit milyen sorrendben raksz össze. Arra gondolok, hogy nem feltétlenül kell hagyatkozni az összeállítási mutatóra, de majd kivesézzük telón!
Kép KépKép
Roland (Bf-109)

Hozzászólás Szerző: Roland (Bf-109) »

VO101_Papi link írta: Roland!

Akkor valamit félreértettél, nem az illeszkedése nem jó a törzsnek, meg a szárnynak, hanem csak figyelni kell, hogy mit milyen sorrendben raksz össze. Arra gondolok, hogy nem feltétlenül kell hagyatkozni az összeállítási mutatóra, de majd kivesézzük telón!
OK!

A törzs íve, azonban tényleg nem passzol a kabin mögötti rész ívével. :)
KépKép
Fülöp Sándor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fülöp Sándor »

Sziasztok!

Megnyugtatok mindenkit, az RB akna-szettekben -kivéve a K-Messert- van vásznazás -az építő eldöntheti, hogy felhasználja-e vagy sem. Én a Rosemarie-nél nem raktam be, mert a teljes vezetékelést szerettem volna bemutani. (A G-10-eken amúgy is ritkán látni "bőrözést", vagy vásznat.

De az RB készletet nem érdemes "letegezni", viszont, ha odafigyel az ember, akkor egész szép dolgot ki lehet belőle hozni...

Karesz, én az Aires-aknát nem nagyon ajánlom -bár nekem is van egy, meggondolandó, hogy érdemes-e felhasználni.

:D
KépKépKép
berakaroly

Köszi Sanyi!
Még tipródom ezen a G4-esen, mármint hogy mit és miből mennyit, de nem sokára megindítom a topikot, hogy legalább megmutassam mit ne vegyetek meg hozzá :D
Válasz küldése

Vissza: “Résztvevő makettek”