Hoplita - Young 1/10

Kató

Re: Hoplita - Young 1/10

Hozzászólás Szerző: Kató »

Köszi Urak , igyekszik az ember fia ... :)

Miki ! Jogos az észrevétel . Én se vagyok maradéktalanul megelégedve a sisakforgóval és a rojtokkal . Még mindig nem áll rá a kezem igazán a "szőrfestésre" , de egyszer csak ráérzek !
Sokolka

Hozzászólás Szerző: Sokolka »

megtaláltam :D
Kép
Kató

Köszi , jó kép ! Érdekes , hogy kimondottan zöldes tónusai vannak .
Sokolka

Kató írta: 2021.02.10. 19:46 Köszi , jó kép ! Érdekes , hogy kimondottan zöldes tónusai vannak .
éppen hogy bronz barna tónusai vannak, meg khaki színű és nem zöld oxid, mint a dísz sisakok, meg az öntőbronz. Szerintem teljesen hihető, ahogy a figurán festetted.
Ez több mint kétezer évet a földben töltött és műgyanta tartja össze most, szóval nem nagyon polírozták mostanában :D

könnyű kiszúrni, hogy melyik nem dísz, vagy temetkezési páncél

Kép

marathon
Kép
Kató

Igen , én is olajzöldre gondoltam , csak pontatlanul fogalmaztam ... :)
Egyébként nekem a restaurálás az eszembe se jutott , pedig logikus . Lehet , hogy az is kicsit torzít a színén , az eltelt bő két tucat évszázadról nem is beszélve . Mindenesetre ezért is érdekes téma a bronz festési szempontból .
Kató

Egy ideje nem jelentkeztem , de ez nem azt jelenti , hogy ne haladnék , ha nem is túl gyorsan ... :)
Finomítottam a bőr részleteit , elkezdtem kidolgozni a haját és a szakállát . A köpenyen is dolgoztam egy adagot , a szövet textúrájának megjelenítésével még nem vagyok teljesen kibékülve . Mondjuk , nem akartam túlzásba vinni . A sisakforgón is igyekeztem javítani , ahogy a pajzs hátsó oldalának rojtjain is . Közben azért belekezdtem a pajzs elülső részébe is . Kapott ez is egy görög stílusú sormintát . Egy sast tervezek egyébként ráfesteni .
Csatolmányok
hoplita-08.jpg
hoplita-08.jpg (135.08 KiB) Megtekintve 994 alkalommal
hoplita-09.jpg
hoplita-09.jpg (145.22 KiB) Megtekintve 994 alkalommal
hoplita-10.jpg
hoplita-10.jpg (150.37 KiB) Megtekintve 994 alkalommal
hoplita-11.jpg
hoplita-11.jpg (108.88 KiB) Megtekintve 994 alkalommal
Sokolka

A pajzs nagyon ott van a szeren!

A sas kicsit sok volna szerintem (kibillentené a realizmusból, mert nagyon az athéni kultúra végén kezdtek csak el tényleg állatokkal ábrázolni természet felettit, vagy spirituális dolgokat. A spártaiak még ugorták a bikát, az athéniek már imádták az istenük egyik felevett alajaként, ahogy Mükénében és a Mitrász szarvasisten kultúrájában is. Hattyúk, baglyok, szamarak - ez már mind a klasszikus kor legvége, meg az archaizáló római kultúra. A knószoszi delfinek és halak mind természeti képek. Azok a mozaikok és formák kizárólag hétköznapi kontextusban jelentek meg).

Ellenben ha mindenképpen figurális dolgot akarsz érdemes kézjeleket festeni. A spártaiak manuális jelelése amiből a modern harcászatti jelelés kifejlődött (kizárólag amerikai egyetemeken doktorált emberek szerint :lol: -de tényleg így tanítják ott )

Valószínű, hogy nem állatokat festettek egyéni és csapat jelekként, hanem kézfejeket, ujjakat, szemet, lábfejet stb.
"Kézzel, lábbal" írták le a dolgokat.

Ez a párhuzam a korai északi kultúrákban is és az óindiai hagyományokban is meg van. Pl egyetemes jel volt a három lábfejből formált swastika szerű "futókutya" vagy wirbel. Ez volt Theoderic jele is sok évszázaddal később, ahogy a perzsa áriusok és aztán Alexandrosz "arany fala" zászlóján. Használták Hermes kutluszban a rómaiak és a "halhatatlan shundrák" is a mellkasukra festve. Ugyan másik irányba forogva de a szicilliai zászlón a mai napig ott van.

Spártában ismert volt a kokedik tenyér, vagy a ma ismert nevén ahimsa - ebből származik a kokárda kifejezés. A tenyér a nappal fejezte ki szintén a halhatatlanságot, vagyis inkább a fizikai sérthetelenséget. A buddhisták ma a gyilkolás elutasításaként értelmezik, így maradt fent.

A szem ábrázolásokat meg a hajókról úgy is ismeri mindenki :)
Krafter

Hozzászólás Szerző: Krafter »

A pajzs valóban brutál jó!
Ellenben a karján a szőr(?) nekem nem jön át így ebben a formában.
Kató

Miki : Én a Chigi vázán is látható sasábrázolásos pajzsban gondolkodom , ami az ie. VII. századból való . Korban ez illik a figurához .
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... i-vase.jpg
A jobb szélen a második , a bikafejes és a démonfejes pajzs között .

Krafter : Igen , a karján szőr van , de valami különös okból a képen a vékony "csíkok" inkább szeplőszerű pontoknak látszanak ... A fényképezés örök rejtély marad számomra ... :)
Sokolka

Kató írta: 2021.03.03. 20:04 Én a Chigi vázán is látható sasábrázolásos pajzsban gondolkodom , ami az ie. VII. századból való . Korban ez illik a figurához .
Spártainak festetted a pajzsot meg a sisakot?

Náluk az általad jelzett korszakban feketealakos volt szinte minden. Lévén dórok eredetileg.

Azokon az állatok ilyenek:
Kép
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése

Vissza: “Munkaasztal – Figurák”