M26 Armored TRV - 1:35 - Tamiya

Készülő harcjárműmakettek.

Moderátor: Rumcajsz

Don
Kapcsolat:

Re:M26 Armored TRV - 1:35 - Tamiya

Hozzászólás Szerző: Don »

Szia István!

Ott siklott nálam félre a dolog, hogy a műanyag darabokat úgy adja a Tamiya, hogy az egyik oldala be van marva kissé, ahova a zsineget kell ragasztani. Persze ez a rés kicsi, és nem is közéen van, így amikor beragasztod, tök sz@rul néz ki.  :'( Amint írtam, utólag jöttem rá, hogy le kellett volna vágni az egész véget a francba, felfúrni, beragasztani, és egy öntőkeret darabból szépen megfaragni a levágott részt, stabil is lenne, jól is nézne ki.... De majd a következőnél így teszek.

De lehet h van a készletben még maradék szem, megpróbálok egyet átalakítani, ha sikerül, akkor megnézzük, mik a lehetőségek a leszedést illetően.  ;)

Küldened, nem kell, köszönöm szépen, drótom is akad bőséggel. Itt azért vetettem el ennek a lehetőségét, mert a csőrlőre a majd egy métert feltekerni bajos lett volna.  :-\

Esetleg segít a gázlángos kilágyítás?
Üdv,

Bujdosó Antal - Don
Kép[url=http://www.cobramodell.blogspot.com/]Kép
gabes

Hozzászólás Szerző: gabes »

Szia Don!

Lehet, hogy segít, én kétféle képen csinálom ezt. Vagy kimarom kicsit a vájatot fogorvosi maróval és kipótolom sztirollal a kábel beragasztása után, esetleg még be is tekerem dróttal ha ilyen az eredeti!
A másik, hogy levágom a mart részt, teszek rá injekciós tűt és abba ragasztom a kábelt!  : :)

Tisztelettel:
Gábor
Saly Gábor   :cool:   Készülőben:Jas-39 Gripen HuAF, Leopard2 A6, Merkava Mk 3D.   (Tégy amit akarsz amíg ezzel nem erőlteted rá másra az akaratodat!)
Don
Kapcsolat:

gabes link írta: Szia Don!

Lehet, hogy segít, én kétféle képen csinálom ezt. Vagy kimarom kicsit a vájatot fogorvosi maróval és kipótolom sztirollal a kábel beragasztása után, esetleg még be is tekerem dróttal ha ilyen az eredeti!
A másik, hogy levágom a mart részt, teszek rá injekciós tűt és abba ragasztom a kábelt!  : :)

Tisztelettel:
Gábor
Jó a tipp, köszi Gábor  :great: , sima vonószemeknél ezt biztos alkalmazom majd. Az M26 csörlőin nagyobbak a szemek, oda meg a műanyag protézis lesz a jó megoldás.  :pilóta:
Üdv,

Bujdosó Antal - Don
Zéé74

Hozzászólás Szerző: Zéé74 »

gabes link írta: .......Vagy kimarom kicsit a vájatot fogorvosi maróval és kipótolom sztirollal a kábel beragasztása után.....
Szerintem ez a jó és stabil megoldás,  a sztirol pedig kiváltható milliput-al. (Most nézem a sajátomat... anno e fölött teljesen elsiklottam, DE annyi "nézni való" részlet van ezen a gépen, hogy gyakorlatilag nem is feltűnő. De erről most már múltidőben kell/lehet beszélni - hála NEKED !  > :(   )  Némi debonderrel megkezelve biztosan enged. De ha már debonder akkor (szerintem) szed le a dobokról a kábeleket is - István ! Meglepően jól használhatóak, s nem is csúnyák. Ennyi réz sodronyt talán soha nem lehet normálisan-fixen rögzíteni.  -  és csak a csörlő egység ill a kábelek festése után tekerd fel ismét, így talán könnyebb lesz.....  :-*    &  de miért is volt ez "ekkora" probléma a számodra ?
OFF: Azt a váltóházat a kedves lábatlan barátunknak "pimpeltem" demó célra !  De Te is megtudnád csinálni !  :P :pilóta:
[/size]
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zéé74 2013.10.31. 21:15-kor.
Don
Kapcsolat:

Így utólag már nem akkora probléma, csak persze miután a ponyva is elkészült, jöt a jó megoldás. :)

Leszedést megpróbálom, majd meglássuk. ;) Amúgy a festésben nem fog gátolni, erre is kigondoltam a módszert (basszus, elméletben milyen jó makettező vagyok  ;D ;D ;D).
Ezúton is köszönöm az ötleteket! Még van eg ykis melóm, ha azzal végeztem, neki is ülök bütykölni. :)

OFF: az a váltóház nagyon klassz lett, el kell gondolkodnom egy ilyen készlet beszerzésén, majd egyeztetek a siklótársammal.  ;D
Üdv,

Bujdosó Antal - Don
m7priests

Hozzászólás Szerző: m7priests »

Nem is teljes hosszban gondoltam a rézdrótot, csak a látható felső rétegben, bár az csak félmegoldás. Természetesen ebben az esetben így jobb és egyszerűbb.
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"
Don
Kapcsolat:

Re: M26 Armored TRV - 1:35 - Tamiya

Üdv!
Pár év és rengeteg minden után előkerült ez a szörnyeteg. :) A belsőt elkezdtem festeni... Még pár év és készis 😁😁😁
Csatolmányok
20210103_183910.jpg
20210103_183910.jpg (920.27 KiB) Megtekintve 419 alkalommal
m7priests

Re: M26 Armored TRV - 1:35 - Tamiya

Hozzászólás Szerző: m7priests »

Csak el ne kapkodd...... :D
Hajrá, hajrá!!!!
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"