Pz.Kpfw. IV Ausf. F., DA.K.

Készülő harcjárműmakettek.

Moderátor: Rumcajsz

Czefi

Re: Pz.Kpfw. IV Ausf. F., DA.K.

Hozzászólás Szerző: Czefi »

Hali!

Köszi! AK chipping fluidot használtam, két vékony rétegben felfújva. Fújás előtt kipróbáltam pár verziót, illetve korábban a prágai tavaszos T-55 esetében is alkalmaztam már a technikát, az inváziós sávoknál.
Amit én látok ennyi idő után: A Vallejo festék sokkal kevésbé alkalmas a hajlakkozásra, mint a Tamiya. Az utóbbi alkalmazása esetén szépen átnedvesítem a felületet a vízzel, várok egy kicsit, és már szépen lehet is koptatni. A Vallejo a kissé vinyles tulajdonsága miatt kevésbé pattogzódik, inkább hámlani, nyúlni kezd ha vízzel csinálom. Javasolt vékony rétegeket fújni, azzal azért felpattogzódik, ahogy kell ! A Pz. IV esetében ehelyett inkább tamiya hígítót használtam víz helyett, és azzal lényegében szárazecseteltem a koptatásra ítélt felületeket (A Rinaldi féle TankArt könyvekből lestem a technikát). Így szépen lehetett vele haladni, de figyelni kell, mert ha egyszer elvált a vallejo a felületről és nyúlni kezd, onnantól már nehéz kezelni.Kicsit szokni kell, hogy más mint a Tamiya, illetve fontos megtalálni az ecsetet, amivel szépen tudunk haladni.
A kopásokat a fújástól számított egy héten belül készítettem. Száradás után kb. egy órával már lehetett csinálni próba koptatásokat, de 4-5 nappal később is rendben volt minden, ennyi idő alatt nem múlt el a chipping fluid ereje. Egy jó barátom viszont a közelmúltban fújás után egy hónapra eltette a makettjét, annyi idő után már nem igazán működött a technika.
Mindenképp el akartam különíteni a szürke és a homok színeket, a szürke gyári szín kapott egy selyem lakkot, a fronton felvitt terepszín pedig matt lett. Ez a különbség a nagyobb kopásoknál szépen kijön.

Amivel bizonytalan vagyok, hogy a kisebb, kiemelkedő alkatrészeket érdemes volt-e világosabb szürkével festeni, illetve a szürke alapon egyébként látványos CM világosabb foltjain is kevésbé érzékelhető a kopás effekt. Azért nincs nagy vész, majd olajozáskor kicsit ügyeskedek, de legközelebb szerintem hagyom ezt a megoldást.

Kép
Sokolka

Hozzászólás Szerző: Sokolka »

A Nebelkerzenabwurfvorrichtung-ban ekkor már 39B, vagy később Schnellnebelkerze 39 gyertyákat töltöttek, azért szűkített a henger (nagy piros pont a makett gyártónak)

A 39B kappe/zárólap gyárilag emailezett natúr aluminium, vagy ugyan az az olive égetőmáz mint patronon:

Kép
Kép

Ja, és a kéznyomok a sivatagban mind megmaradnak a festésen. Tessék leolajozni/zsírozni a kilincseket!
Czefi

Kedves kollégák!

Úgy döntöttem, hogy lemosom a festést, mivel nem voltam elégedett a színátmenetekkel, valamint a kopásokkal. A Vallejo festéket nem igazán sikerült eltávolítani a vonatkozó hígítókkal, úgyhogy egy hirtelen ötlettől vezérelve úgy döntöttem, hogy egy kis Tamiya airbrush cleanerrel tolom meg a dolgot, ami lényegében feloldotta a makettet. Történet vége :D
McFrost

Hozzászólás Szerző: McFrost »

Na neeeee! :shock: :cry:
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök
Oddball

Hozzászólás Szerző: Oddball »

Czefi írta: 2021.01.24. 12:42 Kedves kollégák!

Úgy döntöttem, hogy lemosom a festést, mivel nem voltam elégedett a színátmenetekkel, valamint a kopásokkal. A Vallejo festéket nem igazán sikerült eltávolítani a vonatkozó hígítókkal, úgyhogy egy hirtelen ötlettől vezérelve úgy döntöttem, hogy egy kis Tamiya airbrush cleanerrel tolom meg a dolgot, ami lényegében feloldotta a makettet. Történet vége :D
de, miért? :(

Azért még messze van április 1-je.
Czefi

Sajna nem tréfa... valami elég durva elegyet hozhattam létre, mert mire eltakarítottam mindent, már bőven szédültem... A DAK témát azért nem akarom elengedni, most hogy újra tudok fókuszálni, látom hogy az RFM adott ki egy Pz. III. J-t, ami menne a témához...
McFrost

Hozzászólás Szerző: McFrost »

Biztosan nem mostam volna le. Ha volt is hibája, akkora tutira nem, hogy ezt kellett tenned. Max átkerült volna whatifbe és elteszed tanuló makettnek, de ez a cucc fasza volt, szerintem megállta a helyét, bár nem értek a témához. Szép dolog a maximalizmus.....
Igen nagy butaságot követtél el!
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök
liverpool

Hozzászólás Szerző: liverpool »

Nagyon nagy kár érte, szép volt pedig! Amiket te is bejelöltél, azok nem voltak olyan vészes dolgok szerintem. Én épp ezért nem tartom jó ötletnek a kolor mogyulésönt, főleg nem úgy ahogy a hispán celebek csinálják. Csak a fényképezőgépnek szól, élőben mind csalódást keltő.
Sokolka

Hozzászólás Szerző: Sokolka »

Czefi írta: 2021.01.24. 15:46 RFM adott ki egy Pz. III. J-t, ami menne a témához...
A J PZIII többsége már a két standard/gyári Tropen I-II mintával került a frontra:

https://kepkuldes.com/image/1jd8kc
https://kepkuldes.com/image/1jdIui

Az F2/G PZIV is:
Kép
Krafter

Hozzászólás Szerző: Krafter »

Egyrészről kár érte, nem volt az olyan rossz!
Másrészről, én is kukáztam és kezdtem már teljesen újra makettet festés közben, úgyhogy meg is értelek... :)
Válasz küldése

Vissza: “Munkaasztal – Harcjárművek ”