Elefant, Ssyms 80t - 1/72 - Dragon, T-Model

Készülő harcjárműmakettek.

Moderátor: Rumcajsz

Krafter

Elefant, Ssyms 80t - 1/72 - Dragon, T-Model

Hozzászólás Szerző: Krafter »

Sziasztok,

Tudom-tudom, már indítottam egy topicot, ahol semmi nem történt az ötletfelvetésen kívül (Sd. Kfz. 250, Magyarország). Nincs elfelejtve, DE a Toldi mellett kellett valami, ami haladós, dobozból építhető és látványos végeredményt ad!
Az Elefant már régóta a szekrényemben pihen, és valamiért mindig is vasúti kocsin akartam megjeleníteni. Szerencsére az utóbbi években egy sor vasúti makett jelent meg, főleg a T-Model és a Modellcollect gyártóktól. A keretekről és összeállítási rajzokról készült képek alapján végül a T-Model mellett döntöttem és nem csalódtam! Nagyon jó a műanyag, nagyon részletes a makett, méricskélni viszont nem szoktam, így a mérethelyességről nem tudok nyilatkozni. Az összeállítási rajzban van pár baki, de nem vészes, és más a készlethez adott maratás, mint ami az összeállításiban szerepel... A rak felületen lévő rögzítési pontok téglalapjai hiányoznak erről. (A maratások egyébként öntapadós fólián vannak, nem kell a csonkok lecsiszolásával fáradozni!) A fa rak felületet egy hatalmas lapnyi maratás formájában kapjuk, ezt az egyet pótolom, a cég által gyártott öntapadós, lézervágott fa "fedélzettel". Lehetett volna hozzá még fémből esztergált kerekeket is rendelni, de azt most hagytam.
A mellékelt sín lehetne hosszabb picit, és a talpfákon nincs egyáltalán fa erezet megjelenítve, teljesen sima műanyag a felületük. Ezeknek neki estem és nagyon finom fogú fűrésszel alakítottam ki rajtuk egyesével a fa felületet (sajnos sok nem fog látszani belőlük, pedig mind egyedi lett így). A talpfák között 5,28 mm-nyi közt kell hagyni, ehhez a kedves szerszámos kollégákkal készítettem egy kalibert a cégnél, így gyorsan megvolt (első a maszek, mondták! :D ).
Az Elefantot is farigcsálom már. Ehhez a Dragon készletét használom, aminek a legnagyobb hibája, hogy nincs rajta zimmerit illetve küzd pár javítható hibával. A zimmerithez az Atak készletét használom, ez lényegében az egész testet tartalmazza műgyantából, rajta a zimmerittel. Lesz hozzá RB fém cső és Eureka fém kábel. illetve egy-két dolgot sztirolból fogok elkészíteni (szellőzőrácsok nem megfelelő számban vannak megjelenítve, stb.), de nem akarok túlzásba se esni. Nagy segítségemre van egy régebbi Osprey kiadvány, amiben Alex Clark építi ugyanezt a készletet, ugyanúgy az Atak zimmeritjével.
Az Elefantokat főként Olaszországban vetették be, így oda képzelek egy kis életképet: sínpár (az egyikből csak kevés látszik majd), a vasúti kocsin az Elefant, mellette amerikaiak vizsgálgatják a szerelvényt. Redoak és Scale75 figurákban gondolkodom, vagy egy Willys jeep vagy egy Sherman társaságában.
Valószínűleg ez a makett se holnap lesz kész, de majd igyekszem építgetni.
Krafter

Re: Elefant, Ssyms 80t - 1/72 - Dragon, T-Model

Pár mobilos kép kezdésnek:
Csatolmányok
IMG_20200913_223503.jpg
IMG_20200913_223503.jpg (663.54 KiB) Megtekintve 1764 alkalommal
IMG_20200910_224517.jpg
IMG_20200910_224517.jpg (521.55 KiB) Megtekintve 1764 alkalommal
IMG_20200725_235254.jpg
IMG_20200725_235254.jpg (336.99 KiB) Megtekintve 1764 alkalommal
McFrost

Hozzászólás Szerző: McFrost »

A "vasutas" téma engem már régóta izgat! Csináld csak azt, a többi ráér! :DDDD
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök
Krafter

Bár a bevezetőben nem írtam, engem is régóta izgat. Hányszor nézegettem már a 72-es Hobbyboss mozdonyokat is...
m7priests

Hozzászólás Szerző: m7priests »

Naugyehogynaugye???? mindig aztatat köll építeni, amihez a legnagyobb kedv van.
Szép kis életképnek ígérkezik.
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"
Krafter

Sziasztok,

Egy elhúzódó konyhafelújítás után elkezdtem ismét farigcsálni az Elefantot. Alex Clark is használta hozzá a Trumpeter kitjét, úgyhogy megrendeltem én is, kiváncsiságból. Bizonyos részleteiben szebb/jobb, másokban gyengébb, mint a Dragon. Mindenesetre a páncéltest elöl lévő vízszintes részét átvettem belőle, mert itt jó a szellőzőrácsok száma és a vezető búvónyílása is részletesebb, így ezzel nem kell annyit bajlódnom. Átveszem még belőle a felépítmény 4 sarkában lévő emelőszemeket, és itt igazából ki is merül a dolog. (Esetleg a lánctalpat málhának a vasúti kocsira fel tudom használni, de ezt még alaposabban meg kell nézni/összehasonlítani a Dragonnal.)
Erősen gondolkodom még a Part maratás beszerzésén, főleg a sárvédő lemezek miatt. De ez még nem eldöntött, mert legközelebb Lengyelországban van. Esetleg, ha valakinek van elfekvő, azt lehet, hogy átvenném! :D
A Dragon összeállítási rajzában a két-két fogas kerék fel van cserélve, így azokat szét kellett vágnom majd újra ragasztani. A többi helyen már jól szerepel a képeken, de a legeljén pont nem. :?
Közben erősen a Willys Jeep felé húzok, mint 3. szereplő. A neten fellelhető infók alapján az S-Modell készlete a legjobb Jeep, ami ma 72-ben elérhető. De ez valószínűleg ismét külföldi rendelés lesz.
Csatolmányok
IMG_20201123_130803.jpg
IMG_20201123_130803.jpg (369.39 KiB) Megtekintve 1431 alkalommal
IMG_20201123_131017.jpg
IMG_20201123_131017.jpg (310.28 KiB) Megtekintve 1431 alkalommal
m7priests

Hozzászólás Szerző: m7priests »

Alakul, alakul. Hajrá!
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"
Sokolka

Hozzászólás Szerző: Sokolka »

Azok a bütykök a rácsok emelő fogantyúi.

Kép

Kép

Kép
Krafter

Köszi Miki, örülök, hogy itt vagy! Jók és hasznosak a képek!

A kiszemelt Elefant a 102-es számú. Erről egész sok képet lehet találni, kimondottan remek ez az oldal: https://mikesresearch.com/2019/07/28/el ... taly-1944/. A 102-es Anzio környékén lett hátrahagyva, amerikaiak kezére került. Kézzel felfestették rá, hogy "STAY AWAY BOOBY TRAP". Később az angolok vontatták el egy gyűjtőhelyre, majd Amerikába került, ma az egyetlen megmaradt Elefant (Kubinkában van egy Fedinand még). Nagyon jó a sok kép, látszik a frontpáncélon a löveg mellett két lövésnyom (ezeket a legutóbbi felújítás során is meghagyták!), a sárhányó gyűrődése, stb. Nagyon jól dokumentált a 102-es története a hátrahagyását követően, de én alkotói szbadságommal élve annyit fogok csűrni rajta, hogy az amerikaik a vasúti kocsin "kapták el", és ott festették fel rá az angol szöveget. A dioráma címén is gondolkoztam, "Stay away, booby trap", vagy "Easy catch, right Joe?" plusz az időbeni térbeli elhelyezés; Anzio - Italy, 1944. Két-három amerikai katonát tervezek mellé, ami tuti a Reedoak-tól az alábbi fotós figura: http://reedoak.com/#!/1-72-US-Army-phot ... y=13772388
Krafter

Online oktatás pozitív oldala, hogy előadás közben belefér azért más is. Az egyik oldalra felkerült a félszemenkénti lánctalp, és a másik oldalra is csak ragasztani kell majd.
Csatolmányok
IMG_20201128_162811.jpg
IMG_20201128_162811.jpg (247.57 KiB) Megtekintve 1338 alkalommal
Válasz küldése

Vissza: “Munkaasztal – Harcjárművek ”